Nie zima, a kierowcy są problemem na drogach

4 lutego 2021, 20:00
Piotr
artykuł czytelnika
Najnowszy artukuł na ten temat Trudne warunki na drogach w Trójmieście

- Może się czepiam, ale coraz bardziej widać, jak wielu kierowców nie powinno wyjeżdżać na drogi. Przywiązanie do lewego pasa, absurdalne decyzje i nieodpowiedzialne manewry niezależnie od stanu nawierzchni. Mam wrażenie, że większym problemem niż nieodśnieżone drogi są często kierowcy, którzy powinni najwyżej odgrywać role pasażerów - pisze nasz czytelnik, pan Piotr.O problemach na drogach związanych z regularnie przypominającą o sobie ostatnio zimą piszemy w tym roku często.

Trudne warunki na drogach w TrójmieścieNasi czytelnicy zwracają jednak uwagę, że to nie warunki są największym problemem, a kierowcy, którzy na drogach najzwyczajniej sobie nie radzą. Dostaliśmy już na ten temat kilka informacji w Raporcie z Trójmiasta:

Lewopasowcy

Uwaga! Na obwodnicy drogowcy zamontowali magnesy na barierkach oddzielających obie jezdnie! Przez to kierowcy nie mogą odkleić się od lewego pasa. Problem nasilił się po padach śniegu! Czy GDDKiA ma zamiar wymontować te magnesy, aby dało się zjechać na prawy pas, jak w cywilizowanym kraju? Może Trójmiasto.pl zajmie się tematem kierowców przyklejonych do lewego pasa?


Oto list kolejnego czytelnika, pana Piotra, który tak opisuje ten problem:

Samochodem po Trójmieście i okolicach jeżdżę od ponad 20 lat. Niestety mam wrażenie, że tak źle, jak teraz, nie było nigdy. I nie chodzi wcale o nieodśnieżone na czas drogi, choć w tym zakresie też jest jeszcze sporo do zrobienia.

Chodzi o kierowców, którzy mają prawo jazdy, choć nie powinni go mieć albo powinni przechodzić przymusowe jazdy doszkalające. Według mnie część z nich może odgrywać rolę najwyżej pasażerów. Co ciekawe, problem wcale nie nasila się jakoś szczególnie po opadach śniegu. Wydaje się jakby ruch był wtedy mniejszy, bo część osób - całkiem słusznie - zakłada, że sobie nie poradzi i zwyczajnie zostawia samochód pod domem lub w garażu.

Sęk w tym, że wiele osób powinno dojść do takiej konkluzji nie tylko zimą. Bo gdy tylko służby uporały się ze śniegiem, na ulice znowu wyjechali mistrzowie prostej. Co ciekawe, nie zawsze są to starsi kapelusznicy, ale coraz częściej widzę młodych ludzi przykutych do lewego pasa. To oni też wymuszają pierwszeństwo, cofają na obwodnicy, gdy przegapią zjazd, i nie wiedzą, dlaczego ktoś na nich trąbi na skrzyżowaniach równorzędnych.

Momentami ręce opadają, a przecież podobno system został uściślony i prawa jazdy nie można już tak łatwo kupić. Jak więc ci ludzie zdają egzamin i przede wszystkim po co? Nie każdy musi jeździć samochodem: jest komunikacja publiczna, taksówki, ubery, hulajnogi na minuty, za chwilę będą rowery - możliwości nie brakuje.

Niejedna osoba powinna się zastanowić, czy prowadzenie samochodu na pewno jest dla niej. Warto to zrobić, zanim zrobi się krzywdę sobie lub komuś. Bo potem na takie rozważania będzie za późno.
Za jakiego kierowcę się uważasz?
53%

doświadczonego, prowadzę lepiej niż przeciętna

40%

przeciętnego, nie odbiegam od średniej

7%

niedoświadczonego, nie czuję się pewnie za kierownicą

zakończona

łącznie głosów: 2397

Piotr

artykuł czytelnika

Opinie wybrane


wszystkie opinie (293)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.