Niedzielne autobusy do ogrodu botanicznego

24 sierpnia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
neo
Najnowszy artukuł na ten temat

Ogród w Marszewie chce być piękniejszy. Leśnicy szukają wykonawcy nowego budynku

W niedziele będzie można dojechać do gdyńskiego ogrodu botanicznego Marszewo autobusem. Zmieniła się bowiem trasa linii 172, która ułatwi dotarcie m.in. na bezpłatne prelekcje i wykłady.W każdą niedzielę - do 20 października - autobusy linii 172 kursujące do tej pory z Wiczlina na Chylonię będą jeździć ul. Marszewską i zatrzymywać się nieopodal wejścia do ogrodu botanicznego.

Dzięki temu komunikacją będzie można dotrzeć na zajęcia organizowane przez leśników i nie tylko. Co tydzień w niedzielę odbywają się tam bowiem prelekcje i zajęcia, które prowadzą eksperci i praktycy. Cieszą się one sporym zainteresowaniem wśród rodzin z dziećmi, bo przy okazji można też zwiedzić dwa efektowne szlaki botaniczne.

- Do końca września, można zwiedzać ogród oraz brać udział w warsztatach i prelekcjach prowadzonych przez specjalistów z różnych dziedzin, takich jak m.in: leśnictwo, botanika, ornitologia, puszczaństwo, snycerstwo czy rymarstwo. Teraz można zostawić samochody w domu i pozwolić sobie na całodniową wyprawę - mówi Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. rodziny.
Ogród botaniczny Marszewo: autobusem co godzinę

Autobusy pojadą na nowej trasie ulicami: Wiczlińską, Marszewską i Kartuską. Warto pamiętać, że przystanek przy ogrodzie botanicznym jest na żądanie. Na nowym odcinku trasy kursy linii 172 zaplanowano w godz. 10-16 z częstotliwością co 60 minut.

- Kursy na zmienionej trasie odbywać się będą w niedziele i święta. Dzięki temu z łatwością będzie można dojechać na ogrodowe niedziele w Marszewie i z nich wrócić - mówi rzecznik ZKM, Marcin Gromadzki.

Niedzielna zajęcia w MarszewieZajęcia w Marszewie odbywają się od kwietnia do końca września o godz. 11:00 i 13:00. Zawsze kończą się ogniskiem z prowiantem we własnym zakresie. Wstęp jest bezpłatny.

Najbliższe zajęcia

  • 25.08 - "Z mchu i paproci" spotkanie ze Stowarzyszeniem Polskiego Patchworku,
  • 1.09 - "Znane i mniej znane sposoby wykorzystania grzybów" - prof. dr hab. Martin Kukwa (Uniwersytet Gdański) - konieczna wcześniejsza rezerwacja,
  • 8.09 - "Leave No Trace" - Polska Szkoła Surwiwalu - konieczna wcześniejsza rezerwacja,
  • 15.09 - "Nadleśnictwo od podszewki" - Michał Grabowski, Mariusz Tokarczyk (Nadleśnictwo Gdańsk),
  • 22.09 - "Na folkowo" - Zespół Pieśni i Tańca "Jantar" Uniwersytetu Gdańskiego,
  • 29.09 - "Ogrodowy koniec lata" - Joanna Bloch-Orłowska, Waldemar Hinc (Nadleśnictwo Gdańsk).

Zapisy i informacje o zajęciach: Leśny Ogród Botaniczny "Marszewo" w Gdyni, ul. Marszewska 5, 81-081 Gdynia, marszewo@gdansk.lasy.gov.pl, tel. 58 580 01 42

Byłeś już w ogrodzie botanicznym Marszewo?
15%

tak

63%

nie, ale się wybieram

22%

nie i się nie wybieram

zakończona

łącznie głosów: 995

neo