Niedzielski: obostrzenia przedłużone do 18 kwietnia

7 kwietnia 2021, 11:10
ms
Ponad 70 proc. zajętych łóżek dla pacjentów chorujących na COVID-19 i łóżek respiratorowych na Pomorzu. Na tle województw z południa Polski te dane nie wyglądają źle, choć i tak dalekie są od ideału. Więcej zdjęć (2)

Ponad 70 proc. zajętych łóżek dla pacjentów chorujących na COVID-19 i łóżek respiratorowych na Pomorzu. Na tle województw z południa Polski te dane nie wyglądają źle, choć i tak dalekie są od ideału.

Ponad 70 proc. zajętych łóżek dla pacjentów chorujących na COVID-19 i łóżek respiratorowych na Pomorzu. Na tle województw z południa Polski te dane nie wyglądają źle, choć i tak dalekie są od ideału.

- Utrzymujemy wszystkie obecne obostrzenia do 18 kwietnia - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.Użytkownicy naszej aplikacji wiedzą o tym od dawna!

Pobierz aplikację: Android | iPhone


- Ostatnie wyniki, które dają pewną nadzieję, są jeszcze zbyt słabym sygnałem, żeby traktować je optymistycznie. Cały czas w szpitalach mamy trudną sytuację, która zróżnicowana jest regionalnie - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.
Przypomnijmy, że dziś, 7 kwietnia, w całym kraju odnotowano 14 910 nowych i potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem, na Pomorzu 730 nowych zakażeń, w Trójmieście - 263.

Adam Niedzielski zwrócił też uwagę, że dopiero w przyszłym tygodniu poznamy efekt świąt i charakterystycznej dla nich większej mobilności społecznej.

- Konsekwencje ewentualnej zwiększonej mobilności w okresie świąt będą widoczne w następnym tygodniu, dlatego podjęliśmy decyzję, że zasady bezpieczeństwa, które obowiązują, przedłużamy do 18 kwietnia - poinformował Niedzielski.
Czy jesteś zaskoczony(a) decyzją rządu?
25%

tak, liczyłe(a)m, że obostrzenia zostaną zniesione

9%

tak, liczyłe(a)m, że chociaż fryzjerów symbolicznie otworzą

39%

nie, spodziewałe(a)m się tego, ale liczę, że po 18.04 już zniosą lockdown

27%

nie, obostrzenia powinny obowiązywać jeszcze kilka tygodni

zakończona

łącznie głosów: 4155

ms

Opinie wybrane


wszystkie opinie (786)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.