Nielegalne wyścigi znów w Oliwie

5 marca 2021, 11:05
MKo
W czwartek wieczorem nielegalne wyścigi znów wróciły do Oliwy. Posypały się mandaty. Więcej zdjęć (2)

W czwartek wieczorem nielegalne wyścigi znów wróciły do Oliwy. Posypały się mandaty.

fot. mat. policji

W czwartek wieczorem nielegalne wyścigi znów wróciły do Oliwy. Posypały się mandaty.

fot. mat. policji

Fani szybkiej i niebezpiecznej jazdy znów wrócili na al. Grunwaldzką w Gdańsku. Efekt? 22 mandaty, zatrzymanych 7 dowodów rejestracyjnych i odebranych 5 praw jazdy - to bilans nielegalnych czwartkowych wyścigów w Oliwie.Na niespełna tydzień przed planowanym ograniczeniem prędkości na al. Grunwaldzkiej i Zwycięstwa w Gdańsku w Oliwie znów pojawili się fani szybkiej i niebezpiecznej jazdy. W ślad za nimi ruszyli też funkcjonariusze policji, skutecznie uniemożliwiając kierowcom ściganie się na oliwskim odcinku Grunwaldzkiej.

- Wczoraj wieczorem policjanci przeprowadzili działania ukierunkowane na niedopuszczenie do nielegalnych wyścigów w rejonie al. Grunwaldzkiej. W działaniach tych udział wzięło kilkunastu policjantów. Na skutek przeprowadzonych kontroli funkcjonariusze nałożyli 22 mandaty karne za łamanie przepisów ruchu drogowego, zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych, a także 5 praw jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym - informuje Monika Falkowska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Aby ograniczyć zapędy kierowców w Oliwie, policja zwęża tymczasowo jezdnię w kierunku centrum Gdańska. Więcej zdjęć (2)

Aby ograniczyć zapędy kierowców w Oliwie, policja zwęża tymczasowo jezdnię w kierunku centrum Gdańska.

fot. galeria Trojmiasto.pl

Aby ograniczyć zapędy kierowców w Oliwie, policja zwęża tymczasowo jezdnię w kierunku centrum Gdańska.

fot. galeria Trojmiasto.pl

Przypomnijmy, że od soboty, 13 marca, na całej długości al. Grunwaldzkiej i al. Zwycięstwa drogowcy - przy pozytywnej opinii policji - zmniejszą dopuszczalną prędkość z 70 do 50 km/h. To z jednej strony działanie mające na celu ochronę pieszych i rowerzystów - a z drugiej - odpowiedź miasta i policji na problem z nielegalnymi wyścigami, z którym służby walczą od kilku lat.

- Zapewnienie bezpieczeństwa i porządku ruchu na drogach jest jednym z zadań i priorytetów policji, w związku z czym funkcjonariusze stanowczo reagują na przypadki łamania przepisów ruchu drogowego i na niebezpieczne zachowania uczestników ruchu drogowego - tłumaczy Monika Falkowska z KMP. - Dlatego też w reakcji na otrzymywane sygnały, a także na podstawie informacji wynikających z własnego rozpoznania o organizacji spotkań motoryzacyjnych, które odbywają się na ulicach, ogólnodostępnych placach, parkingach należących do centrów handlowych, podczas których zachowania kierujących mogą stanowić zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego oraz zakłócają spokój, porządek publiczny czy spoczynek nocny, gdańscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzają działania kontrolno-prewencyjne, mające na celu zapobieganie takim zachowaniom i zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.
wideo archiwalne
Czy byłe(a)ś świadkiem nocnych wyścigów w Oliwie?
25%

tak, brałe(a)m w nich udział jako widz lub uczestnik

29%

tak, przypadkowo przejeżdżając/przechodząc obok

46%

nie, nigdy

zakończona

łącznie głosów: 3737

MKo

Opinie wybrane


wszystkie opinie (516)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.