Akcja poszukiwawcza 49-latka w Zatoce Gdańskiej

18 września 2020, 8:05
Szymon Zięba
aktualizacja:14:14 (18 września 2020)

Nie udało się do tej pory odnaleźć 49-letniego mężczyzny, który w czwartek wieczorem, 17.09, po raz ostatni widziany był w pobliżu mola przy plaży w OrłowieMapka i do tej pory nie dał znaku życia. Mężczyzna poszukiwany był w Zatoce Gdańskiej przez służby ratunkowe. Teraz okazuje się jednak, że 49-latek być może w ogóle do wody nie wszedł - po analizie monitoringu nie można bowiem tego jednoznacznie stwierdzić.Aktualizacja, godz. 14:14Gdyńscy policjanci przekazali nam ostatnio zarejestrowany wizerunek 49-latka.

- 49-letni Marek P. ostatni raz był widziany wczoraj o godzinie 15:22, kiedy przechodził chodnikiem obok Tawerny Orłowskiej obok mola. Na tym samym monitoringu (po około minucie) zauważono, jak mężczyzna ten wraca od strony mola - mówi Łukasz Grzyb z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.
Policjanci prostują, że - wbrew pierwszym informacjom - nie można jednoznacznie potwierdzić, że mężczyzna wszedł do wody.

- Nie możemy także tego wykluczyć, gdyż kamera, która zarejestrowała 49-latka, jest obrotowa. Nie wiemy więc, czy mężczyzna wrócił ponownie w stronę wody, czy nie - dodaje policjant.
Osoby, które mogą pomóc w sprawie, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Gdyni, można także dzwonić pod numer dyżurnego policji: 47 74 21 222.

Aktualizacja, godz. 8:31Łukasz Grzyb z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni poinformował, że funkcjonariusze nadal prowadzą działania poszukiwawcze. Przy pojawieniu się nowych okoliczności w sprawie akcja zostanie wznowiona także przez Morską Służbę Poszukiwania i Ratownictwa
O akcji poszukiwawczej prowadzonej w późnych godzinach wieczornych w nocy z czwartku na piątek poinformowali nas czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta. Działania potwierdzili policjanci oraz przedstawiciele Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa.

Raport z Trójmiasta

Poszukiwania 49-latka zostały zakończone przez SAR - nie udało się znaleźć mężczyzny. Przeszukany został rejon między plażą w Orłowie a wejściem do portu w Gdańsku. W akcję zaangażowano m.in. śmigłowiec Marynarki Wojennej oraz jednostki poszukiwawcze SAR. Działania poszukiwawcze nadal prowadzą jednak gdyńscy policjanci.

Jak powiedział Łukasz Grzyb z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, 49-letni mężczyzna poinformował w czwartek rodzinę, że idzie popływać w morzu, na wysokości plaży w Orłowie. Od tamtej pory nie dał znaku życia.

Na plaży znaleziono jego rzeczy. Wieczorem rozpoczęto poszukiwania 49-latka. W piątek nad ranem służby ratunkowe Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa poinformowały o zakończeniu działań - niestety ze skutkiem negatywnym.

Przeszukano rejon między plażą w Orłowie a wejściem do portu w Gdańsku. W akcję zaangażowano m.in. śmigłowiec Marynarki Wojennej, wodne jednostki poszukiwawcze oraz ratowników z Poszukiwawczego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (POPR), których blisko 20-osobowa grupa pracowała do godz. 3 w nocy.

Przy pojawieniu się nowych okoliczności w sprawie - działania poszukiwawcze zostaną wznowione.

49-latek poszukiwany jest od czwartku. W akcję zaangażowane były służby, które przeczesały Zatokę Gdańską.