stat

Nocna bójka przed dworcem w Gdyni

13 marca 2018, 10:50
piw
aktualizacja:12:37 (13 marca 2018)

Kilku młodych mężczyzn wzięło udział w bójce, którą uchwycił na filmie nasz czytelnik. Policja przyjechała na miejsce wezwana do mężczyzny leżącego na ulicy. Sam poszkodowany stwierdził, "że się przewrócił", więc policjanci wezwali karetkę i odjechali. Będą jednak musieli zweryfikować swoje ustalenia.Aktualizacja godz. 12:37 Policja poinformowała nas, że w związku z filmem opublikowanym na naszym portalu sprawa zostanie ponownie przeanalizowana i prawdopodobnie zostanie wszczęte z urzędu postępowanie dotyczące bójki.
Do bójki doszło w nocy z poniedziałku na wtorek, w centrum Gdyni, przy ul. Dworcowej zobacz na mapie Gdyni. O zdarzeniu poinformował nas w Raporcie z Trójmiasta jeden z naszych czytelników, który też bójkę uchwycił na filmie. Widać na nim dokładnie, jak przez kilka minut grupa mężczyzn bije się ze sobą, i to w dość brutalny sposób - na przykład kopiąc w twarz.

O bójkę zapytaliśmy policjantów i usłyszeliśmy od nich, że owszem, otrzymali zgłoszenie, ale nie dotyczyło ono bójki, a rannego mężczyzny leżącego na ul. Dworcowej. Kiedy pojawili się na miejscu, to poszkodowany miał powiedzieć, że sam się przewrócił i w ten sposób odniósł obrażenia.

- Jego wersję potwierdziły także inne osoby znajdujące się w pobliżu, więc policjanci wezwali karetkę, a gdy przyjechała - odjechali - mówi Krzysztof Kuśmierczyk z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.
Biorąc pod uwagę wszystko, co widać na filmie naszego czytelnika, policjanci będą musieli zweryfikować te ustalenia.

piw