Nocne zamknięcia na zjazdach z Estakady Kwiatkowskiego

8 lutego 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Patsz

W piątek i sobotę w godzinach wieczornych zostanie zamknięty zjazd z łącznic zjazdowych z Estakady Kwiatkowskiego od strony ul. Unruga i Obwodnicy Trójmiasta zobacz na mapie Gdyni. Powodem jest transport dwóch ważących blisko 200 ton dźwigów ulicą Kontenerową do Bałtyckiego Terminala Kontenerowego w Gdyni.Zmiany w ruchu zaczną się w piątek wieczorem:

  1. Będą obowiązywać tylko w nocy.
  2. W piątek od godz. 19 do 5, a w sobotę od 23 do 5.
  3. Zamknięciu ulegnie zjazd z łącznic zjazdowych z Estakady Kwiatkowskiego od strony ul. Unruga i od strony Obwodnicy Trójmiasta.

Objazd do Terminala Kontenerowego oraz bazy promowej poprowadzony zostanie z Estakady Kwiatkowskiego od strony Obwodnicy Trójmiasta poprzez łącznicę zjazdową na ul. Wiśniewskiego oraz odcinkiem ul. Wiśniewskiego równoległym do Estakady Kwiatkowskiego.

Od strony ul. Unruga objazd przebiega przez ul. Hutniczą, gdzie należy zawrócić i ponownie wjechać na Estakadę Kwiatkowskiego i dalej przez ul. Wiśniewskiego.

Zmiany w ruchu wymusza transport dwóch dźwigów ze stacjonującej przy ul. Kontenerowej firmy Palfinger do Bałtyckiego Terminala Kontenerowego. Wieczorem w piątek zaplanowano demontaż sygnalizacji świetlnej. Ładunek będzie musiał przejechać pod Estakadą Kwiatkowskiego.

Wymiary jednego dźwigu to 70 metrów - długość, 10 metrów - szerokość i 11 metrów - wysokość.

- Planujemy rozpoczęcie transportu o godz. 20-21. Całość operacji powinna potrwać ok. pięciu godzin - mówią przedstawiciele firmy Palfinger.
Urządzenia docelowo mają trafić na specjalistyczne jednostki obsługujące platformy wiertnicze do prac podwodnych.

Nocny montaż łuków na wiadukcie Biskupia Górka


Nocny transport elementów estakady potrzebnych do budowy Trasy Słowackiego. Film z 2011 roku.
Czy widziałe(a)ś kiedyś na żywo transport wielkogabarytowy?
58%

tak, wielokrotnie

25%

może jeden raz albo dwa

17%

nie, nie zdarzyło mi się

zakończona

łącznie głosów: 1062

Patsz