Nocny pożar pustostanu we Wrzeszczu

25 czerwca 2020, 3:15
Rafał Borowski
aktualizacja:4:24 (25 czerwca 2020)

W nocy z środy na czwartek wybuchł pożar w pustostanie przy ul. DmowskiegoMapka we Wrzeszczu. Łuna ognia i kłęby dymu były dobrze widoczne w wielu innych dzielnicach. W akcji w nocy brało udział siedem zastępów straży pożarnej.Aktualizacja, godz. 4:20 W trakcie akcji gaśniczej liczba zastępów straży pożarnej została zwiększona z siedmiu do dziewięciu. Na szczęście sytuacja jest już opanowana.

- Oprócz zastępów gaśniczych na miejsce trzeba było zadysponować także podnośnik i pojazd z drabiną. Ogniem został objęty cały budynek, w tym dach. Na chwilę obecną pożar już się nie rozprzestrzenia, trwa jego dogaszanie. Nadal nie ma żadnych informacji o ewentualnych osobach poszkodowanych - uzupełnia oficer dyżurny SKKW.Jak informują strażacy, w płomieniach stanął niezamieszkały budynek przy ul. Dmowskiego we Wrzeszczu, położony między supermarketem Lidl a torami kolejowymi. Skalę pożaru najlepiej oddają zdjęcia i filmy nadesłane przez naszych czytelników. Łuna ognia i kłęby gęstego dymu są dobrze widoczne także z innych dzielnic, np. Zaspy, Przymorza, a nawet Niedźwiednika.

- Zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło o godz. 2:29. Na miejsce zostało zadysponowanych siedem zastępów straży pożarnej. Działania gaśnicze wciąż trwają - informuje Tomasz Szulc, oficer dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.
Na chwilę obecną nie ma żadnych informacji o osobach poszkodowanych. Więcej informacji wkrótce.

Zobacz pożar we Wrzeszczu na filmie naszego czytelnika

Zobacz pożar we Wrzeszczu na filmie naszego czytelnika