Nocny pożar samochodu na Chełmie

14 listopada 2019, 10:55
Szymon Zięba
Najnowszy artukuł na ten temat

Pożar auta na obwodnicy między Osową a Matarnią

Do pożaru doszło we wczesnych godzinach porannych na Chełmie.

W czwartek, we wczesnych godzinach porannych, na Chełmie niemal doszczętnie spłonęło auto. Według relacji naszych czytelników zdarzenie poprzedziły dwa głośne wybuchy.Łuna ognia, sygnały świetlne służb ratunkowych i wybuchy - tak wyglądał dzisiejszy poranek mieszkańców ulic Kopeckiego i Szpora na Chełmie.

Jak się okazało, spokój mieszkańców zakłócił pożar samochodu. Do gaszenia ognia trzeba było wezwać strażaków. Szczęśliwie płomieniami nie zajęły się zaparkowane w pobliżu samochody. W sprawie interweniowała także gdańska policja. O zdarzeniu czytelnicy poinformowali nas w Raporcie z Trójmiasta.

- W nocy, tuż przed godz. 4, policjanci z komisariatu na Oruni odebrali zgłoszenie o pożarze samochodu. Do zdarzenia doszło na gdańskim Chełmie - mówi asp. sztab. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Funkcjonariusz dodaje, że mundurowi dotarli do właściciela samochodu i wykonali pierwsze czynności związane z incydentem.

Kolejne działania służb, w tym oględziny samochodu z udziałem biegłego sądowego z zakresu pożarnictwa, zostaną przeprowadzone jeszcze dzisiaj. Policjanci będą ustalać, czy pożar był skutkiem wypadku, czy celowego zaprószenia ognia.