Nowa Bulońska: otwarcie dwóch odcinków przed świetami

5 grudnia 2019, 13:20
Michał Brancewicz
aktualizacja:11:22 (13 grudnia 2019)
Najnowszy artukuł na ten temat

Słup, o który zawadzają tramwaje, przesuną dopiero za kilka lat

Budowa Nowej Bulońskiej. Wideo z końca listopada 2019

Przed świętami mają zostać udostępnione kierowcom dwa odcinki ul. Nowej Bulońskiej. Droga na całej długości ma zostać otwarta na przełomie roku, zaś trasa tramwajowa wiosną 2020.AKTUALIZACJA, piątek, 13 grudnia


Prezydent Aleksandra Dulkiewicz zapowiedziała, że fragmenty Nowej Bulońskiej zostaną udostępnione kierowcom przed świętami. Chodzi o odcinki od skrzyżowania ul. Myśliwskiej i Bulońskiej do Nowej Wołkowyskiej oraz na od skrzyżowania ulic Jabłoniowej i Warszawskiej przez ul. Kartuską do ul. Stolema.

Na przełomie roku przejezdna na być już cała trasa, jednak potem mogą jeszcze pojawić się czasowe zamknięcia.

Z kolei na przyszły tydzień zaplanowane zostały próby obciążeniowe na wiadukcie nad Potokiem Siedleckim.


Jeszcze w październiku urzędnicy zapowiadali, że na 30 listopada zaplanowane jest oddanie do użytkowania odcinka Nowej Bulońskiej w rejonie ulic Myśliwskiej i Nowej Wołkowyskiej.

Od tej daty minęło pięć dni, a droga wciąż nie została udostępniona kierowcom.

Czytelnicy dopytują, kiedy nastąpi otwarcie pierwszego odcinka nowej drogi między Jasieniem i Ujeściskiem a Moreną?

Raport z Trójmiasta

11:48 5 gru 2019
Pytanie do Trómiasto.pl - pisaliście pod koniec października, że 30 listopada ma być oddany do użytku fragment Nowej Bulońskiej. Mamy 5 grudnia i nic się nie dzieje. Możecie to sprawdzić? Nowa Bulońska: fragmenty jezdni oddane w tym roku Inne fragmenty Nowej Bulońskiej mają zostać otwarte wcześniej. - 30 listopada planowane jest oddanie do użytkowania odcinka w rejonie ulic Myśliwskiej i Nowej Wołkowyskiej, a do końca roku fragmentu drogi pod trasą W-Z. Pozostałe odcinki, z wyłączeniem estakady, też będą przejezdne, ale z lokalnymi utrudnieniami - zapowiada Zakrzacka. Czytaj więcej na: https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Nowa-Bulonska-opozniona-Budowa-estakady-do-wiosny-2020-n139059.html

- Na górnym odcinku tzw. Bulońskiej Północnej, obejmującym układ drogowy do wysokości skrzyżowania z ul. Nową Wołkowyską wraz z ulicą Nową Wołkowyską, prace zostały już zakończone i obecnie trwają procedury umożliwiające udostępnienie jezdni dla ruchu. Droga ta zostanie udostępniona po uzyskaniu decyzji na użytkowanie, które planowane jest na połowę grudnia - zapowiada Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.
Przypomnijmy: Nowa Bulońska Północna to droga o długości ok. 2,6 km oraz biegnąca wzdłuż niej linia tramwajowa.

Nowa Bulońska droższa o blisko 50 mln złPierwotnie cała inwestycja miała zostać ukończona w lipcu 2019 roku. DRMG zdecydowało się jednak na wydłużenie linii tramwajowej o ponad 300 metrów, by tramwaje mogły zatrzymywać się przy nowo wybudowanej szkole i przedszkolu. To spowodowało wydłużenie terminu prac, które mają się ostatecznie zakończyć w maju 2020 roku.

Również budowa jezdni przeciągnie się do wiosny. Powodem miała być konieczność przeniesienia jednego ze słupów wysokiego napięcia, który stał w pobliżu przebiegu drogi. Jednak, jak informowała nas część mieszkańców, sprawa przeniesienia słupa była znana już od dawna, a wyciągnięcie tego problemu dopiero jesienią miało zakamuflować faktyczne opóźnienia na budowie nowej trasy.

W związku z rozszerzeniem kontraktu, m.in. o nowy odcinek linii tramwajowej, koszt budowy Nowej Bulońskiej wrósł ze 191,7 mln do ok. 240 mln zł. Wykonawcą prac jest firma NDI.
Otwarcie Nowej Bulońskiej usprawni ruch w tym rejonie Gdańska?
53%

tak, zdecydowanie

28%

tak, ale w niewielkim stopniu

19%

nie, nic się nie zmieni

zakończona

łącznie głosów: 1904