Nowa iluminacja "Daru Pomorza" na nowy rok

31 grudnia 2019, 15:50
ms
Najnowszy artukuł na ten temat

90 lat polskiej bandery na "Darze Pomorza"

Biało-czerwony z okazji świąt państwowych, różowy - na Dzień Walki z Rakiem Piersi i żółto-niebieski, gdy Arka gra u siebie - w nowym roku "Dar Pomorza", gdyński oddział Narodowego Muzeum Morskiego, rozbłyśnie tysiącem świateł.Już za parę godzin, w sylwestrowy wieczór, "Dar Pomorza", który wrócił na nabrzeże przy Molo Południowym po przeglądzie w stoczni, rozbłyśnie kolorową iluminacją.- Iluminacja budynków i obiektów muzealnych wpisuje się w istniejące trendy. Coraz więcej instytucji decyduje się na wydobycie lub podkreślenie walorów architektonicznych poprzez oświetlenie wybranych elementów budowli - mówi dr Marcin Westphal, zastępca dyrektora ds. merytorycznych - Cieszymy się, że "Dar Pomorza", ikona Gdyni i jeden z naszych najchętniej odwiedzanych oddziałów, będzie jeszcze bardziej widoczny.
"Dar Pomorza" w drodze na remont do stoczni
W 2020 roku, na co dzień, "Dar Pomorza" będzie oświetlony ciepłym białym światłem, które uwypuklać będzie detale oraz szlachetną sylwetkę żaglowca.

Biało-czerwona iluminacja zarezerwowana jest na święta państwowe, a biało-niebieska na święta miejskie. Na różowo statek zalśni podczas Dnia Walki z Rakiem Piersi, a na niebiesko w dniu wsparcia osób ze spektrum autyzmu. Na mecze Arki-Gdynia żaglowiec rozbłyśnie na żółto-niebiesko, natomiast na Sylwestra i Nowy Rok wykorzystana zostanie pełna paleta barw.

Oświetlenie żaglowca było możliwe dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Gdynia oraz Okręgowego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Gdyni.
Spektakl Tango grany na "Darze Pomorza" na pełnym morzu

ms