Nowa letnia siatka połączeń z gdańskiego lotniska

25 lutego 2021, 15:00
as
Najnowszy artukuł na ten temat Wizz Air i Ryanair dublują swoje wakacyjne oferty
Z Gdańska polecimy m.in. do Larnaki na Cyprze. Więcej zdjęć (1)

Z Gdańska polecimy m.in. do Larnaki na Cyprze.

Z Gdańska polecimy m.in. do Larnaki na Cyprze.

72 połączenia do 18 państw, na 61 lotnisk, realizowane przez ośmiu przewoźników - pandemia wciąż trwa, ale przewoźnicy nie próżnują, a lotnisko informuje o planowanym wznowieniu wielu zawieszonych połączeń.Pandemia związana z koronawirusem trwa już od blisko roku i niewiele wskazuje na to, by z dnia na dzień miała się zakończyć.

Branża lotnicza nie daje jednak za wygraną i już dziś informuje o wznowieniu, a także utworzeniu nowych połączeń w letniej siatce z gdańskiego portu lotniczego.

- Planowana przez linie lotnicze letnia siatka połączeń z Gdańska prezentuje się bardzo okazale. Mamy nadzieję, że warunki zewnętrzne, epidemiczne pozwolą na realizację wszystkich lotów. 72 połączenia do 18 państw, na 61 lotnisk (w tym cztery w Polsce), realizowane przez ośmiu przewoźników, plus wakacyjne loty czarterowe to bardzo dobra perspektywa na lato 2021. Jesteśmy przekonani, że nasi pasażerowie chętnie będą korzystać z tak szerokiej oferty - Agnieszka Michajłow, rzecznik Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.
Siatka letnia, która obowiązywać będzie od 28 marca 2021 r., zawiera 72 połączenia do 18 państw. Nie oznacza to jednak, że wszystkie połączenia wystartują tego dnia. Pierwsze loty, np. do Larnaki i Billund, Wizz Air zaplanował na 3 kwietnia, z kolei do Barcelony polecimy dopiero 3 czerwca.

Wszystkie połączenia warto na bieżąco sprawdzać na stronie przewoźników, tj. Ryanair, Wizz Air, Lot, Eurowings, KLM, SAS, SkyUp, Lufthansa i Norwegian.

Letnia siatka połączeń - port lotniczy w GdańskuRyanair: Aarhus, Alicante, Barcelona-Reus, Belfast, Billund, Birmingham, Bristol, Dublin, Edynburg, Goteborg, Hamburg, Kijów-Boryspol, Kraków, Leeds-Bradford, Londyn-Stansted, Malta, Manchester, Mediolan-Bergamo, Newcastle, Odessa, Oslo-Torp, Pafos, Piza, Sztokholm-Skavsta, Vaxjo, Wrocław.

Wizz Air: Aberdeen, Alesund, Barcelona El-Prat, Bergen, Billund, Bodo, Charków, Doncaster-Sheffield, Dortmund, Goteborg, Edynburg, Eindhoven, Hamburg, Haugesund, Kolonia-Bonn, Kijów-Żulany, Kristiansand, Kutaisi, Larnaka, Liverpool, Londyn-Gatwick, Londyn-Luton, Lwów, Malmo, Mediolan-Bergamo, Molde, Mykonos, Odessa, Oslo-Gardermoen, Oslo-Torp, Paryż-Beauvais, Reykiawik-Keflavik, Split, Stavanger, Skelleftea, Sztokholm-Skavsta, Tromso, Trondheim, Turku.

Kraków, Warszawa - LOT, Amsterdam - KLM, Kopenhaga - SAS, Frankfurt - Lufthansa, Kijów-Boryspol- SkyUp, Eurowings - Dusseldorf.
Czy planujesz loty turystyczne w najbliższym półroczu?
13%

tak, już nawet mam bilety

40%

raczej tak, choć uzależniam to od obostrzeń przy przekraczaniu granic

2%

tak, ale tylko na trasach po Polsce

21%

chciał(a)bym, ale boję się zmieniających się obostrzeń

24%

dopiero gdy pandemia wygaśnie

zakończona

łącznie głosów: 1899

as

Opinie wybrane


wszystkie opinie (91)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.