stat

Nowe autobusy z Gdyni do Rewy

5 marca 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
Michał Sielski
Najnowszy artukuł na ten temat

Gdynia: komputer steruje klimatyzacją w autobusach

Sześć nowych, przegubowych autobusów kursuje od poniedziałku pomiędzy Gdynią a malowniczą plażą w Rewie. Więcej miejsca i komfortowe warunki mają być odpowiedzią na brak miejsc parkingowych w Rewie.Linia 146 łączy plac Kaszubski zobacz na mapie Gdyni w Śródmieściu Gdyni z nadmorską Rewą. To popularne miejsce spacerów, odpoczynku i uprawiania sportów wodnych także dla mieszkańców Trójmiasta. Do tej pory autobusy jeździły tam jednak rzadko, więc większość osób wybierała podróż samochodem. I robił się kłopot, bo mimo tego, że kto tylko może, urządza płatne parkingi na podwórkach, to miejsc nadal brakuje.

- Parkingi są dosłownie trzy na całą miejscowość. Jeden na początku przy restauracji, kilka miejsc w połowie i na końcu przy zajezdni autobusowej. Mieści się tam w sumie kilkadziesiąt samochodów - mówi pani Olga z Gdyni, która często odwiedza Rewę, ale nie w sezonie letnim.
150 miejsc i automatyczna skrzynia biegów

Teraz ma być łatwiej przede wszystkim latem, bo sześć nowych przegubowych mercedesów, zakupionych przez PKS Gdynia ma zwiększyć komfort podróży. 18-metrowe przegubowce mieszczą 150 pasażerów i mają automatyczne skrzynie biegów. Są też ekologiczne, spełniają wyśrubowane normy emisji spalin. Mają też ładowarki USB i są oczywiście klimatyzowane.

Autobusy są nie tylko większe, ale dzięki zakupom taboru dwukrotnie wzrosła też częstotliwość ich kursów w dni powszednie.
Gdy lubisz jakieś miejsce, a nie ma tam gdzie parkować, to przesiadasz się na komunikację?
46%

tak, szukam innych możliwości dojazdu

34%

nie, jadę samochodem, bo i tak gdzieś się wcisnę

20%

nie, rezygnuję z odwiedzania takich miejsc

zakończona

łącznie głosów: 681