Nowe drzewa zamiast starych na ul. Zielonej w Gdyni

14 lutego 2020, 7:00
Michał Sielski

W kwietniu rozpocznie się wymiana sieci ciepłowniczej biegnącej wzdłuż ul. Zielonej w Gdyni. W związku z tym wycięte zostaną drzewa i krzewy wzdłuż płotu działek, a w ich miejsce pojawią się nowe drzewa, rabaty z trawami ozdobnymi oraz krzewy.Za wymianę sieci odpowiada Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Prace ruszą w kwietniu, ale jeszcze pod koniec lutego zacznie się wycinka drzew i krzewów - głównie tych, które rosną wzdłuż płotu działek ogrodniczych.

Znikną, ale na szczęście nie bezpowrotnie. Inwestor odtworzy roślinność, choć w innej, bardziej uporządkowanej i atrakcyjnej formie.

Nowe drzewa i łąki kwietneOprócz żywopłotu z bzu czarnego, derenia białego, irgi płożącej, jaśminowca wonnego, rokitnika pospolitego, róży damasceńskiej i tawuły szarej będą też rabaty z trawami ozdobnymi miskanta chińskiego i bylinami liliowca. Łąka kwietna ma zająć 264 m kw.

Wzdłuż ciepłociągu posadzonych zostanie natomiast 30 nowych drzew, m.in. jarzębów szwedzkich i wiśni ozdobnych.

Ogrodnictwo - Gdańsk, Gdynia, Sopot. Projektowanie, utrzymanie, usługi.


- Bardzo nam zależy, aby podczas realizacji wspólnych przedsięwzięć na terenie naszego miasta przestrzeń zmieniała się w jak najbardziej przyjazną dla mieszkańców - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni. - Dobrym przykładem jest wymiana sieci ciepłowniczej przez firmę OPEC w ciągu ulicy Zielonej, gdzie po zakończeniu prac podziemnych całkowicie przeobrażona zostanie zieleń w tym miejscu. Wszelkie nowe nasadzenia są uzgodnione z Wydziałem Ogrodnika Miasta, przez co będą spójne z wytycznymi, w ramach których działamy na terenie Gdyni - dodaje.
Czy w Trójmieście jest wystarczająco dużo zieleni?
74%

zdecydowanie za mało

18%

w sam raz

8%

mam wrażenie, że wręcz za dużo

zakończona

łącznie głosów: 970