Nowe ławki na ulicach Gdańska. Poszukiwani wykonawcy

1 października 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
Krzysztof Koprowski
Najnowszy artukuł na ten temat

Ławki, leżaki i przysiadaki - nowe meble pojawią się w Gdańsku

W najbliższych miesiącach w Gdańsku pojawi się ponad 90 nowych elementów małej architektury: ławek, przysiadaków, donic oraz śmietników. Skorzystać z nich będzie można w Nowym Porcie, we Wrzeszczu, Oliwie oraz Śródmieściu.Przetarg ogłoszony przez Gdański Zarząd Dróg i Zieleni został podzielony na kilka zakresów, na które składają się różne elementy małej architektury.

Największe zakupy przewidziano dla Śródmieścia zobacz na mapie Gdańska. W tej dzielnicy pojawi się aż 31 jednoosobowych ławek (krzeseł), które będą montowane na ul. Długiej, Długim Targu oraz Długim Pobrzeżu.

Dodatkowo zaplanowano zakup 11 "zwykłych" ławek dla obszarów: Długich Ogrodów zobacz na mapie Gdańska, Biskupiej Górki zobacz na mapie Gdańska oraz w obrębie bastionów nad Opływem Motławy zobacz na mapie Gdańska.

Wrzeszcz GórnyWe Wrzeszczu Górnym zobacz na mapie Gdańska kontynuowane będzie doposażenie przestrzeni wokół dworca kolejowego o nowe elementy z betonu architektonicznego: bloki-siedziska, blokujące nieprawidłowe parkowanie, donice oraz śmietniki. Nowością będzie montaż ławek w kształcie "rozgwiazd".

Dodatkowo w tej dzielnicy nowe ławki pojawią się na ul. Fiszera, Zabytkowej, Słowackiego, Lendziona oraz al. Grunwaldzkiej.

Wrzeszcz DolnyWe Wrzeszczu Dolnym zobacz na mapie Gdańska 12 nowych ławek zamontowanych zostanie na ulicach Chrobrego, Mickiewicza, al. Legionów oraz w Parku Nad Strzyżą. Przewidziano także zakup kilku przysiadaków.

Oliwa i Nowy PortDla Oliwy zobacz na mapie Gdańska zakup w ramach tego przetargu jest symboliczny - to zaledwie dwie ławki, które pojawią się na al. Grunwaldzkiej (na etapie przetargu nie podano jeszcze dokładnej lokalizacji).

W Nowym Porcie zobacz na mapie Gdańska z nowych ławek będzie można skorzystać na ul. Marynarki Polskiej, Wyzwolenia, Oliwskiej, Rybołowców oraz róg Na Zaspę/Władysława IV.

W przetargu uwzględniono też zakup siedmiu stojaków rowerowych, ale bez wskazania na tym etapie lokalizacji ich montażu.

Pierwsze elementy już miesiąc po podpisaniu umowyDostawa wraz z montażem wszystkich elementów będzie musiała być dokonana w ciągu od jednego do pięciu miesięcy od momentu podpisania umowy. Najszybciej pojawią się elementy z betonu architektonicznego, a najdłużej będzie trzeba czekać na ławki z elementami drewnianymi.

O wyborze wykonawcy lub wykonawców zdecyduje przede wszystkim kryterium ceny (80-90 proc. w zależności od zadania) oraz okres udzielonej gwarancji i termin realizacji.
Czy korzystasz z ławek ulicznych?
41%

tak, bardzo często przez cały rok

39%

tak, ale wyłącznie przy bardzo dobrej pogodzie

15%

nie, ale gdy będę starszy z pewnością zacznę

5%

nie, ich zakup i montaż pozbawiony jest sensu

zakończona

łącznie głosów: 978