Nowe mieszkania, domy i wille na Ujeścisku

6 kwietnia 2016 (artykuł sprzed 5 lat)
Michał Brancewicz

Na Ujeścisku zobacz na mapie Gdańska w niedużej odległości od siebie aż cztery inwestycje realizuje tamtejsza spółdzielnia mieszkaniowa. Wszystkie sprzedają się jak świeże bułeczki. Nieco dalej rozpoczyna się zapowiadana od dawna budowa willowego osiedla na Kozaczej Górze zobacz na mapie Gdańska.Wszystkie inwestycje powstaną w południowej części dzielnicy, po zachodniej stronie al. Havla. To bardzo atrakcyjny rejon Ujeściska. Jego podstawowym atutem jest lokalizacja. Można stamtąd dojechać w 15 minut tramwajem do centrum Gdańska, a w ciągu kilku minut znaleźć się na prowadzącej do obwodnicy al. Armii Krajowej.

Dlatego deweloperzy chętnie lokalizują w tym rejonie swoje inwestycje (m.in. Dwa Tarasy Polnordu). Najbardziej aktywna jest jednak Spółdzielnia Mieszkaniowa Ujeścisko, która realizuje budowę domów szeregowych, a wkrótce ruszy także z budową dwóch domów wielorodzinnych.

- W przypadku każdej z prowadzonych przez nas inwestycji pierwszeństwo zakupu mają członkowie spółdzielni. Dopiero potem mieszkania trafiają na wolny rynek - mówi Grzegorz Harasymiuk, prezes SM Ujeścisko.
Pierwsza inwestycja - Przy Oczkach - swoją nazwą nawiązuje do istniejących w pobliżu oczek wodnych przy ul. Przemyskiej zobacz na mapie Gdańska. W liczącym pięć kondygnacji naziemnych budynku powstaną w sumie 103 mieszkania o powierzchni od 38 do 107 m kw.

W pomieszczeniach podziemnych znajdować się będzie ogólnodostępny dla mieszkańców kompleks składający się z trzech saun, siłowni, sali fitness oraz pomieszczenia rekreacyjnego, w którym będzie się znajdował stół bilardowy oraz wygodne kanapy.

Budynek będzie ogrzewany za pomocą systemu pomp cieplnych, pobierających ciepło z głębi ziemi.

Chociaż realizacja wystartuje dopiero w II kwartale tego roku i potrwa do III kwartału 2017 r., to z całej puli sprzedanych zostało już 95 mieszkań. Nic dziwnego, skoro metr kwadratowy kosztuje ok. 3920 zł. Do tego trzeba jednak doliczyć obowiązkowe miejsce w hali garażowej w cenie 22 tys. zł.

Latem spółdzielnia ruszy z kolejną realizacją zlokalizowaną również przy ul. Przemyskiej, ale nieco na południe zobacz na mapie Gdańska. "August" będzie budynkiem składającym się z pięciu naziemnych kondygnacji, ale w jego wnętrzu znajdzie się 77 mieszkań o metrażach od 27 do 116 m kw.

W tym przypadku również mieszkania sprzedają się znakomicie. Wystarczy powiedzieć, że do kupienia pozostało już tylko 16 z nich. Cena metra wynosi 3950 zł. Podobnie jak w poprzedniej inwestycji, także tutaj do kosztów trzeba doliczyć cenę miejsca postojowego w hali garażowej - 22 tys. zł.

"August" ma być gotowy w ostatnim kwartale przyszłego roku.

Z kolei w budowie są dwa etapy szeregowych domów jednorodzinnych. W ramach inwestycji Płocka Park i Płocka Park II przy ul. Płockiej zobacz na mapie Gdańska powstanie w sumie 87 domów. Wszystkie znalazły już swoich nabywców.

Domy będą oddawane sukcesywnie w IV kwartale tego roku i w pierwszym kwartale 2017 roku.

Pierwsze jaskółki zwiastujące inwestycyjną wiosnę pojawiły się także na znajdującej się nieopodal Kozaczej Górze zobacz na mapie Gdańska, gdzie właścicielem sporej części gruntów jest firma budowlana MTM z Gdyni. Jedna czwarta z liczącego 16 ha terenu została wydzielona pod zabudowę mieszkaniową, gdzie miało powstać osiedle willowe. Właściciel podzielił go na 40 mniejszych działek, uzbroił i w międzyczasie rozpoczął poszukiwanie nabywców. Na pozostałej części powstał ukryty w lesie park.

Od dłuższego czasu połowa z działek jest już sprzedana, ale do tej pory żaden z właścicieli nie ruszał z budową. Aż do teraz.

- Pozwolenie na budowę ma czterech właścicieli. Zabudowa dwóch działek już się rozpoczęła, a wkrótce ruszą prace także na dwóch kolejnych - zapowiada Władysław Grzech, wiceprezes MTM.
Jak oceniasz jakość inwestycji mieszkaniowych realizowanych przez spółdzielnie?
15%

poziom wykonania jest wysoki na tle pozostałych ofert

33%

nie odbiegają standardem od tego, co oferuje większość deweloperów

21%

w relacji cena do jakości taka oferta jest bardzo konkurencyjna

31%

są znacznie gorzej wykonane w porównaniu z tym, co oferuje rynek

zakończona

łącznie głosów: 375

Opinie (207) 2 zablokowane

 • (28)

  Budownictwo to podstawa, nie ma się co dziwić, że w Gdańsku przybywa mieszkańców, stąd nikt nie ucieka. W Gdyni za mieszkanie na peryferiach musisz dać 7 tysięcy metr.

  • 79 42

  • (12)

   Na peryferiach czyli gdzie? Dla wielu ujeścisko czy morena to peryferia. I przy okazji jedna wielka sypialnia.

   • 38 33

   • (5)

    No i co za barany minusują? Ci co kupili mieszkanie na morenie albo ujeścisku chyba. Jestem bardzo ciekawy o jakich peryferiach i kwocie 7 tys za m pisal autor.
    Na tzw peryferiach ceny są na poziomie 4800-5300. Bliżej centrum ok 6000.

    • 20 13

    • (4)

     Pokaż mi w Gdyni nowe mieszkania za 5 tysięcy! Powstają tylko szklane domy za 8-10 tysięcy dlatego nikt się tu nie osiedla. Budownictwo leży!

     • 31 8

     • Górny taras, czyli oksywie, pogórze, obłuże. Także chwarzno i wiczlino. Niekiedy też pustki cisowskie, cisowa czy grabówek.

      • 8 9

     • Idiota jesteś i głupoty piszesz. Wymieniam inwestycje, gdzie masz 5 tysi za metr: (1)

      Osiedle Nawigator, Osiedle Morskie, Osiedle Chabrowa, Wiczlino-Ogród, Sokółka-Zielenisz, Patio Róży,

      Nie znasz się na rynku nieruchomości w Gdyni, to się nie wypowiadaj. Budownictwo nie leży.

      • 9 7

      • Trochę tak i trochę nie

       W mojej opinii cała ta Gdynia Zachód od Hossy to leży po złej stronie obwodnicy, jeśli szukasz mieszkania w mieście.

       • 2 2

     • Proszę bardzo. Mieszkania za 5 tys. za m2.

      Osiedle Morskie Nowe - np. mieszkanie 47 m2, cena za m2 4950 zł.
      Osiedle Chabrowa - 65 m2, cena za m2 5000 zł.
      Większość mieszkań z Hossy w inwestycjach Sokółka Zielenisz, Patio Róży i Wiczlino-Ogród jest w

      Osiedle Morskie Nowe - np. mieszkanie 47 m2, cena za m2 4950 zł.
      Osiedle Chabrowa - 65 m2, cena za m2 5000 zł.
      Większość mieszkań z Hossy w inwestycjach Sokółka Zielenisz, Patio Róży i Wiczlino-Ogród jest w programie MDM, czyli oznacza to, że kosztują za m2 mniej niż 5.000 zł.
      Wszystko jest podane na stronach deweloperów w tabelach mieszkań, ale po co się trudzić, jak można napisać bzdury, że nie ma mieszkań nowych za 5 tys. zł za m2.

      • 3 5

   • (5)

    Chyba nie znasz Gdańska. Okolice Havla to żadne peryferia. W 15 minut dojedziesz tramwajem do centrum. Jest wiele dalej położonych osiedli.

    • 35 12

    • (3)

     Do centrum? Czyli czego? Gdańska Głównego?
     Ja zawsze określam jak dojadę z danego miejsca do geograficznego punktu trójmiasta czyli okolice Oliwy. Mi dojazd z Małego Kacka zajmuje 15 min max.

     • 9 26

     • (2)

      ...yyy co? Większość jednak ludzi bardziej se ceni szybki dojazd do Gdańska Głównego niż Oliwy, mieszkając w Gdańsku prawie 40 lat nie miałem żadnej sprawy do załatwienia w Oliwie, poza odwiedzinami znajomych i hamburgerze w macu

      • 18 1

      • (1)

       Większość ludzi??? Co za bzdury Tekst typowo z broszury dewelopera który buduje w Gdańsku :-). Mało to ludzi mieszka w rejonach ujeściska havla czy innych dzielnic Gdańska, dojeżdża do centrum żeby jechać skm w stronę

       Większość ludzi??? Co za bzdury Tekst typowo z broszury dewelopera który buduje w Gdańsku :-). Mało to ludzi mieszka w rejonach ujeściska havla czy innych dzielnic Gdańska, dojeżdża do centrum żeby jechać skm w stronę gdyni??
       Ci co mieszkają i pracują w gdańsku to może i mają blisko. Ale kto wie czy jutro nie będziesz zmuszony szukać pracy w innych rejonach niż gdańsk. I co wtedy?
       Codzienne stanie w kilometrowych korkach żeby się dostać do centrum Gdańska to norma. ale skoro to lubisz. Ja przez kilka lat mieszkałem na zaspie a w Gdańsku głównym byłem może 4 razy w tym czasie. Więc co żaden argument.

       • 9 3

       • Głupota nie boli

        Bo rzeczywiście centrum Gdańska to takie miejsce gdzie ludzie z całego miasta i okolic co rano zlatują... Gdańsk nie ma jednej dzielnicy sypialnej i nie ma jednego centrum biurowego czy przemysłowego, ludzie jeżdżą w

        Bo rzeczywiście centrum Gdańska to takie miejsce gdzie ludzie z całego miasta i okolic co rano zlatują... Gdańsk nie ma jednej dzielnicy sypialnej i nie ma jednego centrum biurowego czy przemysłowego, ludzie jeżdżą w różnych kierunkach, więc nie przesadzajcie - jakbyście pomieszkali w jakimś na prawde dużym mieście to zrozumielibyście co to są korki - Gdańsk pod tym względem to luz.

        • 5 1

    • Dlatego schodza hak cieple bulki.. Wynajem.

     Wynajem , a część to ludzie bez samochodu z mniejszym portfelem. Przy 40 metrach pod wynajem zamiast 200 tysiakow wychodzi 160. No i ROI większe.

     • 2 1

  • (3)

   haha trza być debilem, żeby kupować mieszkanie w Gdańsku i to na ujeścisku. Sam mieszkałem tam 15 lat i w lato był dni że okna nie szło otworzyć. Wiadomo - Szadółki. Mam znajomych co kupili mieszkanie od Robyga trochę

   haha trza być debilem, żeby kupować mieszkanie w Gdańsku i to na ujeścisku. Sam mieszkałem tam 15 lat i w lato był dni że okna nie szło otworzyć. Wiadomo - Szadółki. Mam znajomych co kupili mieszkanie od Robyga trochę bliżej szadółek. I dzisiaj chcą to sprzedać bo smród nie daje żyć. No ale w Gdańsku najlepiej. Weź się lepiej rozpędź i walnij o ścianę zanim coś napiszesz

   • 32 55

   • (2)

    Mieszkam na Ujeścisku od 3 lat i zajedzie może z raz w miesiącu zazwyczaj w nocy także nie ściemniaj. Robyg nie ma żadnego osiedla na Ujeścisku więc chyba mylą ci się dzielnice. Co do Szadółek wiadomo wali non stop.

    • 41 8

    • Raz w miesiącu ? Chyba jesteś ciągle nawalony od tego smrodu!!!! (1)

     • 11 18

     • On chciał napisać, że raz w miesiącu nie śmierdzi i to w nocy jak ludzie śpią.

      • 9 10

  • (2)

   W Gdańsku ceny mieszkań mniejsze ze względu na smród z Szadółek. Dlatego peryferia Gdyni są droższe. No ale, że społeczeństwo biedne i nie stać na Gdynie to zostaje jedynie mieszkać w smrodzie w Gdańsku

   • 28 40

   • masz rację, w Gdyni na wiele wielu stać vide gdyńskie Pekiny i Meksyki (1)

    • 28 8

    • W gdyni to tylko pekin i meksyk a gdańsk prawie w 70% tak wygląda. Wystarczy się przejechać na stogi, Brzeźno, Nowy port, stocznia,niektóre części wrzeszcza, oliwy, Orunia dolna to chyba nawet gorzej od meksyku wygląda... tak więc nie masz się czym chwalić

     • 5 10

  • Gdynis (2)

   lepsza to i mieszkania droższe,wcale mnie to nie dziwi...wolałabym zapłacić nawet 3 razy więcej ale mieszkać w Gdyni.

   • 15 34

   • A gdzie mieszkasz? (1)

    • 6 1

    • Osowa

     • 1 6

  • mieszkania schodzą jak bułeczki bo ludzie kupują nie za swoje tylko na kreche a jak plajta za kilka lat to niech rząd cos zrobi

   .......a rząd oczywiscie pomoże bo tez nie za swoje "pomaga" :-).....
   tzw. rząd nie ma swoich pieniedzy tylko te które zabierze (pod groźbą więzienia lub innej kary) w podatkach - nikt przy zdrowych zmysłach nie

   .......a rząd oczywiscie pomoże bo tez nie za swoje "pomaga" :-).....
   tzw. rząd nie ma swoich pieniedzy tylko te które zabierze (pod groźbą więzienia lub innej kary) w podatkach - nikt przy zdrowych zmysłach nie płaciłby podatku dochodowego (kara za pracowanie) dobrowolnie ....a drogi(asfalt,beton), wojsko, policja i sądy to z podatków konsumpcyjnych np.vat na wszystko 10-15% reszta usług prywatna

   pozdrawiam zarobionych

   • 17 3

  • %%%

   No nie 7 tys, tylko z 4/5 tys

   • 2 1

  • Trollunciu poranny ze swoimi mądrymi komentarzami. Dzień bez oplucia Gdyni, to dzień stracony. (2)

   • 3 6

   • to się nazywa kompleks. On codziennie pisze te głupoty, że Gdańsk to raj na ziemi. Smród z szadółek pewnie mocno go odurzył i myśli, że mieszka w Nowym Jorku

    • 1 8

   • U mnie w robocie jest na odwrót, nie ma dnia żeby gdynianie nie opluwali miasta, w którym pracują :)

    • 9 0

 • (1)

  Do nowych właścicieli, sprawdźie jak wyglądają budynki budowane 4-5 lat temu przez dewelopera, spójrzcie na elewacje kafelki balustrady itp.

  • 126 3

  • Na tych 5letnich budowach warto się spytać mieszkańców czy jakieś naprawy były robione i czy były jakieś problemy z deweloperem.

   Jednak mieszkanie dużo kosztuje i ma być na długie lata i warto się postarać będzie mniej problemów później.

   • 5 0

 • Rodzina z kredytem na swoim (7)

  Powodzenia w splacaniu :)

  • 59 37

  • ... (4)

   A królewicz na swoim z rodzicami w falowcu... :) powodzenia z luksusami heh

   • 47 13

   • jeśli nawet to ma lepiej (2)

    lepsza lokalizacja, wszystko pod nosem, nie śmierdzi, mniej słoików z dzikimi zwyczajami, bez kredytu, jak dobrze pomyśli to sporo zaoszczędzi i kupi za gotówkę nowe gdzieś na Przymorzu lub Zaspie

    • 19 32

    • (1)

     Mieszkanie w falowcu, cena 75 tys PLN, mrówki faraona i karaluchy gratis.

     • 22 11

     • 75 tys?

      Chyba kolega się nie orientuje za bardzo w cenach rynkowych. Oni tam sobie wołają co najmniej 5200 za metr. A czasem nawet ponad 6000.
      Za 2 x 75000 może uda się kupić małą kawalerkę

      • 4 2

   • lepszy falowiec niz karton na szadolkach

    • 23 22

  • w czym problem ??

   przecież jest 500+

   • 0 0

  • Ty się nie unoś i nie czepiaj. Czasami kredyt jest jedyną opcją żeby mieć coś swojego

   • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.