Nowe ogrodzenie Opery Leśnej

26 kwietnia 2001 (artykuł sprzed 20 lat)
Bałtycka Agencja Artystyczna, będąca od 1997 r. producentem wykonawczym 'Sopot Festivalu' i od lat 70-tych gospodarzem Opery Leśnej, przygotowuje się do rozpoczęcia tegorocznego Festiwalu w nowym
obliczu Opery Leśnej. Szacuje się, że nowy wizerunek kosztować będzie prawie 600 tys. zł i zostanie sfinansowany z wypracowanego przez BART zysku. Gmina dołoży do remontu jedynie 20 tys. złotych. Zakończenie remontu planowane jest na połowę maja.

Goście Opery będą zpewnością bardziej zadowoleni, gdyż wysokie ceny na Festiwal w końcu będą adekwatne nie tylko do poziomu muzycznego zapraszanych artystów, ale również do standardu obiektu. Składać się bedzie na to nie tylko nagłośnienie i wygodne siedzenia, ale również czyste, nowocześnie wyposażone toalety, które właśnie w tym roku zostaną poddane modernizacji.

Z uwagi na częste próby wtargnięcie osób bez biletu na teren Opera zostanie ona odseparowana nowym, betonowym ogrodzeniem o wysokości niemal 4 metrów. Będzie ono także przeszkodą dla osób, przysłuchujących się koncertom z pobliskiego lasu. Nowe oblicze zyska również kawiarnia - zdobić ją będą lustra, zdjęcia gwiazd i byłych gości festiwali, witraż przedstawiający sopockiego słowika, a wnętrze wypełniać będzie muzyka.

Takie przygotowania gospodarzy przed tegorocznym festiwalem nasuwają podejrzenie, czy nie czeka nas w tym roku w Trójmieście koncert MEGA GWIAZDY ?

Mogłeś jeszcze nie czytać