Nowe oznakowanie sopockich ulic

11 lipca 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
piw
Najnowszy artukuł na ten temat

Tablice, które ułatwiają dotarcie do celu. Jak oznakowany jest Gdańsk?

W centrum Sopotu montowane są nowe znaki - zarówno tabliczki, jak i słupki - z nazwami ulic, instytucji kultury, kategoryzowanych hoteli, a także wskazujące drogę do atrakcji turystycznych. Miasto wdraża w ten sposób nowy system informacji.Wdrażanie tego systemu rozpoczęto już wcześniej - w maju i czerwcu zamontowano m.in. osiem podświetlonych pylonów z mapami miasta i informacjami na temat atrakcji turystycznych i hoteli.

Teraz przyszedł czas na nowe znaki (a także demontaż starych oznaczeń). Jak zapowiadają urzędnicy, do końca sierpnia wymienione mają być wszystkie tablice i słupki z nazwami ulic w całym Sopocie.

- Wszystkie tablice, słupy, pylony mają spójną uporządkowaną formę. Prace projektowe poprzedzone były analizą architektury miasta i typografii występującej w przeszłości na tablicach w przestrzeni miejskiej. Chodziło bowiem o stworzenie systemu zindywidualizowanego, co widać w oryginalnej czcionce i specjalnie zaprojektowanych ikonach - mówi Magdalena Jachim, rzecznik sopockiego magistratu.
Wszystkie tegoroczne działania podejmowane przez Sopot w ramach wdrażania nowego systemu informacji, a więc stworzenie i ustawienie pylonów, tablic z nazwami ulic, atrakcji turystycznych czy hoteli to koszt blisko 2 mln 280 tys. zł.
Czy inwestowanie w system informacji miejskiej ma sens?
76%

tak, tym bardziej, że Trójmiasto jest odwiedzane przez wielu turystów

24%

nie, w dobie dostępności do internetu, aplikacji z mapami i informacjami nie ma to większego sensu

zakończona

łącznie głosów: 606

piw