Nowe zarzuty dla b. prezesa SM "Ujeścisko"

8 września 2021, 16:30
Szymon Zięba
Były prezes SM "Ujeścisko" jest tymczasowo aresztowany. Więcej zdjęć (1)

Były prezes SM "Ujeścisko" jest tymczasowo aresztowany.

fot. Piotr Hukało/Trojmiasto.pl

Były prezes SM "Ujeścisko" jest tymczasowo aresztowany.

fot. Piotr Hukało/Trojmiasto.pl

Grzegorz H., były prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Ujeścisko", usłyszał kolejne 49 zarzutów. W sumie śledczy przedstawili mu ich już ponad dwieście. Tym razem - jak mówią śledczy - chodzi o nieprawidłowości przy inwestycjach "Przy Oczkach" i "August". H. nie przyznał się i odmówił złożenia wyjaśnień.Były prezes SM "Ujeścisko" do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku doprowadzony został we wtorek, 7 września.

- Prokurator zarzucił mu popełnienie kolejnych 49 czynów, dotyczących doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości nabywców lokali, oferowanych przez SM Ujeścisko, w ramach inwestycji "Przy Oczkach" i "August". Zarzucone przestępstwa zostały zakwalifikowane z artykułu dotyczącego oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości. Za każdy z tych czynów grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat - informuje prok. Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.
Mężczyzna nie przyznał się i odmówił składania wyjaśnień.

Jak tymczasem podkreśla gdański śledczy, uzupełnienie zarzutów byłemu prezesowi SM "Ujeścisko" to efekt analizy zgromadzonego materiału dowodowego, ale także opinii biegłego z zakresu budownictwa.

Sprawa Spółdzielni Mieszkaniowej "Ujeścisko" jest rozwojowaŁącznie Grzegorzowi H. przedstawiono już 212 zarzutów. Prokurator Duszyński zaznacza, że sprawa nadal ma charakter rozwojowy.

- Zabezpieczona w toku postępowania obszerna dokumentacja dotyczy łącznie siedmiu inwestycji. Jest ona analizowana, każdy dokument po kolei - mówi prokurator, dodając, że do śledczych zgłaszali się także nowi pokrzywdzeni.
Prokuratura nie wyklucza przedstawienia w tej sprawie kolejnych zarzutów.

Grzegorz H. pozostaje tymczasowo aresztowany - przebywa jednak w szpitalu. To pokłosie samookaleczenia w przerwie przesłuchania w prokuraturze.
Czy wskutek oszustwa straciłe(a)ś pieniądze?
30%

tak, była to duża kwota i nie udało się jej odzyskać

6%

tak, ale udało mi się odzyskać pieniądze

26%

tak, ale była to drobna suma, więc machnąłem/machnęłam na to ręką

38%

nie, nigdy

zakończona

łącznie głosów: 901

Opinie wybrane


wszystkie opinie (175)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.