Nowy skwer z przesłaniem nad Motławą. Otwarcie w sobotę

30 lipca 2021, 17:00
Ewelina Oleksy

Ma być symbolem docenienia zaangażowania tych, którzy pracują na rzecz innych, nie oczekując niczego w zamian. W sobotę otwiera się Skwer Gdańskich Wolontariuszy, czyli nowa przestrzeń rekreacyjna u zbiegu ul. Wiosny Ludów i StępkarskiejMapka.Skwer powstał z myślą o gdańskich wolontariuszach na terenie, który jest rezerwą dla budowy w przyszłości tunelu pod Motławą.

- Przestrzeń została uporządkowana, stworzone zostały na niej nasadzenia roślin, utworzone ścieżki dla pieszych, powstanie łąka kwietna. Teren zostanie wyposażony w małą architekturę w postaci ławek i huśtawek - informuje Milena Mieczkowska z Fundacji Gdańskiej, która jest operatorem nowego skweru.
Zamysł jest taki, by skwer służył gdańskim wolontariuszom do organizacji wydarzeń plenerowych, i jest on podziękowaniem za ich wkład w codzienną pracę dla miasta.

- Instalacja artystyczna powstała na terenie skweru nawiązuje do logo Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku, będzie ona symbolem zdobytego dla Gdańska tytułu Europejskiej Stolicy Wolontariatu 2022 - wskazuje Mieczkowska.

Dokąd do parku lub na skwer? Lista miejsc w TrójmieścieSkwer Gdańskich Wolontariuszy zostanie uroczyście otwarty w sobotę, 31 lipca, o godz. 12. Po części uroczystej na mieszkańców do godz. 18 czekać będą atrakcje.

W programie m.in.:

  • otwarty trening z piłkarzami Wybrzeża Gdańsk (godz. 12-15:15),
  • dmuchańce dla dzieci,
  • punkt Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku,
  • food trucki,
  • bloki taneczne salsation (godz. 13 i 15).


Skwer Gdańskich Wolontariuszy u zbiegu ulic Wiosny Ludów i Stępkarskiej. W sobotę otwarcie. Więcej zdjęć (9)

Skwer Gdańskich Wolontariuszy u zbiegu ulic Wiosny Ludów i Stępkarskiej. W sobotę otwarcie.

mat.prasowe

Skwer Gdańskich Wolontariuszy u zbiegu ulic Wiosny Ludów i Stępkarskiej. W sobotę otwarcie.

mat.prasowe

Na co dzień skwer ma być przestrzenią wypoczynkową. Na miejscu będzie m.in. boisko do siatkówki plażowej, miejsce wyznaczone dla food trucków - stała infrastruktura, ale z możliwością organizacji różnych wydarzeń.
Wybierasz się na otwarcie nowego skweru?
4%

tak, chętnie wezmę w tym udział

43%

na otwarcie nie, ale planuję odwiedzić to miejsce niebawem

53%

nie, nie interesuje mnie to

zakończona

łącznie głosów: 1092

Opinie wybrane


wszystkie opinie (128)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.