Nowy-stary układ ruchu rozładuje korki na Trakcie św. Wojciecha

4 czerwca 2020, 16:00
rb
Najnowszy artukuł na ten temat

Kiedy znikną folie na przyciskach dla pieszych?


Po dwóch miesiącach drogowcy znów wprowadzą tzw. zmienny układ ruchu 2+1 na wiadukcie Biskupia GórkaMapka. Od początku kwietnia ze względu na pandemię i zdecydowanie mniejszy ruch na drogach kierowcy korzystali tylko z jednego pasa w każdą stronę, co w porannym szczycie generowało duże korki w kierunku centrum. Teraz znów ma być lepiej.Drogowcy ponownie zostali zaskoczeni. Tym razem nie przez nagłą zimę, a powrót korków na Trakcie św. Wojciecha. Na początku kwietnia ze względu na trwającą pandemię koronawirusa i radykalny spadek ruchu zlikwidowano tam tzw. zmienny układ 2+1, który w praktyce oznaczał szerszy (bo dwoma pasami) dojazd do centrum w godzinach porannego szczytu, a po odwróceniu kierunku jazdy na środkowym pasie - płynniejszy wyjazd po południu w stronę Pruszcza Gdańskiego.

Po dwóch miesiącach ruch na drogach wrócił do normy, a tymczasowa organizacja ruchu (po jednym pasie w każdą stronę) pozostała, co nasiliło głosy kierowców o konieczności przywrócenia układu 2+1.

- Dlaczego na nowym wiadukcie na Trakcie cały czas obowiązuje ruch 1/1? Kiedy wrócimy do poprzedniego układu 1/2+2/1? Artykuł o zmianach był na Trojmiasto.pl 7 kwietnia, a teraz wszystko wróciło do normy. Aut z dnia na dzień coraz więcej, a to rozwiązanie miało być czasowe na okoliczność mniejszego ruchu. Wielu kierowców krew zalewa od korków w tym rejonie i to w obie strony - napisał pod koniec maja w naszym Raporcie jeden z kierowców.
Podobne głosy docierały też do urzędników z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. W czwartek podjęto decyzję o przywróceniu sprawdzonej organizacji ruchu, co ma znacznie upłynnić ruch na budowanym wiadukcie i rozładować korki - zwłaszcza rano na dojeździe do centrum Gdańska.

- W piątek, 5 czerwca, w godzinach porannych planowane jest przywrócenie układu 2+1 na Trakcie św. Wojciecha - zapowiada Aneta Niezgoda z DRMG. - Ruch będzie się odbywał według schematu: dwa pasy ruchu w relacji Pruszcz Gdański - Centrum w godz. 6-13.oraz dwa pasy ruchu w relacji Centrum - Pruszcz Gdański w godz. 13-6.
Wprowadzenie zmian w organizacji ruchu uzależnione jest od warunków atmosferycznych, więc termin może ulec przesunięciu. Taka organizacja ruchu utrzyma się co najmniej miesiąc.
Co myślisz o organizacji ruchu zmiennej w zależności od warunków na drodze?
80%

to dobry pomysł, warto go stosować także w innych miejscach

8%

nie wiem, nie jeżdżę tamtędy

12%

oceniam to negatywnie, bo mniej zorientowani kierowcy mogą się w tym pogubić

zakończona

łącznie głosów: 998

rb