stat

Nowy tani przewoźnik lotniczy w Gdańsku

13 grudnia 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
Michał Brancewicz
Najnowszy artukuł na ten temat

Od wiosny polecimy z Gdańska do Rzeszowa

Od kwietnia uruchomione zostaną połączenia między Gdańskiem a Berlinem. Do największego lotniska w stolicy Niemiec latać będą trzy razy w tygodniu samoloty taniego przewoźnika Easyjet. Ceny biletów zaczynają się od ok. 155 zł w jedną stronę.Wiosna przyszłego roku zapowiada się dla pasażerów korzystających z gdańskiego lotniska coraz bardziej ciekawie.

Do tej pory wiadomo było, że pojawią się cztery nowe połączenia:


  • Zurych (Swiss) - od 31 marca

  • Kutaisi w Gruzji (WizzAir) - od 2 kwietnia

  • Brema (WizzAir) - od 2 kwietnia

  • Barcelona (Ryanair) - od 1 kwietnia


Teraz dochodzi do nich piąte - Berlin. Samoloty przewoźnika Easyjet będą latały do stolicy Niemiec we wtorki, w czwartki i soboty.

Warto dodać, że lotnisko Tegel obsłużyło w 2017 roku ponad 20 mln pasażerów. Dzięki temu połączeniu mieszkańcy Trójmiasta zyskają kolejne miejsce wypadowe w najodleglejsze rejony Europy i Świata (m.in. Pekin, Singapur, Bagdad, Nowy Jork, Toronto).

Czytaj też: Berlin: jedna z najciekawszych stolic Europy

Gdańsk będzie 160 lotniskiem na kontynencie, do którego dolatują samoloty tego brytyjskiego, taniego przewoźnika.

Będzie to zarazem przywrócenie połączenia, które do października 2017 roku (z przerwami) realizował Air Berlin.

- Gdy z naszej siatki połączeń zniknęła trasa do Berlina, w odpowiedzi na liczne zapytania pasażerów zapewnialiśmy, że będziemy zabiegali o jej powrót, zarówno wśród latających z naszego lotniska przewoźników, jak i u tych, których do Gdańska zapraszamy. Dzisiaj cieszymy się podwójnie - witając jednego z największych na świecie przewoźników niskokosztowych oraz oferując naszym pasażerom obiecane połączenie do Berlina - mówi Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy
Warto również wspomnieć, że Easyjet latał przez kilka miesięcy z gdańskiego lotniska na przełomie 2007 i 2008 roku.

Sprzedaż biletów lotniczych właśnie ruszyła. Według oficjalnej informacji ceny zaczynają się od 35,99 euro, czyli ok. 155 zł. Jednak na stronie przewoźnika bilety na kwiecień można znaleźć nawet za 110 zł.

Z Gdańska do Berlina można dostać się również pociągiem i autobusem. Flixbus pokonuje tę trasę w czasie 8 godz. i 20 minut, a cena biletu to 79,99 zł. Z kolei podróż pociągiem zajmuje 5 godz. i 42 min. Na pociąg, który jedzie do Berlina za tydzień (20 grudnia), ceny biletów zaczynają się od 153 zł.
Które z nowych wiosennych połączeń najbardziej cię interesuje?
10%

Zurych

25%

Kutaisi

5%

Brema

36%

Barcelona

24%

Berlin

zakończona

łącznie głosów: 4385