Nowy wygląd Centrum Haffnera w Sopocie

11 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 3 lat)
Michał Stąporek
Najnowszy artukuł na ten temat

Czyste chodniki w Sopocie. Kurort kupił nową zamiatarkę

Blisko osiem lat po otwarciu, Centrum Haffnera przy Placu Przyjaciół Sopotu zobacz na mapie Sopotu przechodzi pierwszy remont, polegający na odmalowaniu elewacji. Kończą się też prace przy podwyższeniu sąsiedniego budynku hotelu Bayjonn. zobacz na mapie SopotuPrace przy myciu i malowaniu elewacji budynków wchodzących w skład Centrum Haffnera powinny się zakończyć jeszcze w tym tygodniu.

- Długo się nad remontem zastanawialiśmy, bo nie ukrywam, że trochę nas to kosztuje. Jednak parter był na tyle brudny, że nie chcieliśmy zwlekać. Potem stwierdziliśmy, że odnowienie samego dołu nie ma sensu, bo będzie za bardzo kontrastować z górą. Malujemy więc cały front - mówi Tomasz Tabeau ze spółki Centrum Haffnera.
Po sugestiach sopockiej konserwator zabytków elewacja obiektów przy placu Przyjaciół Sopotu będzie nieco bardziej stonowana: zniknie z niej kolor beżowy, natomiast pozostanie złamana biel i szarość.

- Na budynkach są kolorowe szyldy, a także barwne reklamy filmów w Multikinie, więc uznaliśmy, że trochę spokoju nam nie zaszkodzi - tłumaczy Tomasz Tabeau.
Remont przechodzi też stojący po sąsiedzku Hotel Bayjonn. Powstał on wraz z Centrum Haffnera, ale ma osobnego właściciela i technicznie jest to odrębny budynek.

W hotelu od jesieni prowadzono prace związane z podwyższeniem budynku o jedno piętro. Udało się na nim zmieścić siedem dodatkowych pokoi, w tym jeden apartament.

- Prace budowlane właściwie już się zakończyły, teraz prowadzone są prace wykończeniowe, które potrwają do czerwca - relacjonuje Pamela Grzechnik z Hotelu Bayjonn. - Rozbudowę wykorzystaliśmy także do odświeżenia hallu, klatki schodowej i sali konferencyjnej.
Pamiętasz, jak wyglądało to miejsce przed powstaniem Centrum Haffnera?
66%

tak, bardzo dobrze

18%

jak się zastanowię, to coś sobie przypominam

16%

nie, takie rzeczy szybko się zapomina

zakończona

łącznie głosów: 771