Od piątku będzie drożej za wodę i ścieki w Gdańsku

23 lutego 2021, 13:40
Ewelina Oleksy
Wzrasta cena za wodę i odbiór ścieków w Gdańsku - w sumie o 0,43 zł na metrze sześciennym. Więcej zdjęć (2)

Wzrasta cena za wodę i odbiór ścieków w Gdańsku - w sumie o 0,43 zł na metrze sześciennym.

mat.prasowe

Wzrasta cena za wodę i odbiór ścieków w Gdańsku - w sumie o 0,43 zł na metrze sześciennym.

mat.prasowe

Już nie 10,18 zł netto za metr sześcienny wody i ścieków, a w sumie 10,61 zł zapłacą gdańszczanie. Podwyżka opłat wchodzi w życie od piątku, 26 lutego. Nowe taryfy zatwierdziło Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.Użytkownicy naszej aplikacji wiedzą o tym od dawna!

Pobierz aplikację: Android | iPhone


Saur Neptun Gdańsk informuje, że 26 lutego wchodzi w życie nowa taryfa opłat za wodę i ścieki w Gdańsku. Przez kolejny rok cena dla gospodarstw domowych w Gdańsku wyniesie 10,61 zł netto za metr sześcienny wody i ścieków. To o 0,43 zł na metrze więcej w stosunku do dotychczasowej stawki, która wynosiła 4,38 zł za m sześc. wody i 5,80 zł za odprowadzenie m sześc. ścieków. Co dawało łączną kwotę 10,18 zł netto.

Stawki obowiązujące w Gdyni

Nowe, wyższe taryfy zatwierdziło Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.

- W pierwszym roku obowiązywania zatwierdzonych taryf gospodarstwa domowe w Gdańsku zapłacą 4,51 zł za metr sześcienny wody i 6,10 zł za odprowadzenie metra sześciennego ścieków. Co daje łączną kwotę 10,61 zł netto. Z kolei taryfa dla przemysłu i innych odbiorców wyniesie 10,68 zł - informuje Magdalena Rusakiewicz, rzeczniczka SNG.

To nie koniec podwyżekCeny za wodę i ścieki będą rosły także w kolejnych latach. SNG zestawił, jak w kolejnych 36 miesiącach będą się kształtowały stawki w Gdańsku. W pierwszych 12 miesiącach, w przypadku gospodarstw domowych, cena wzrasta o 4,22 proc.

Usługi hydrauliczne i wodno-kanalizacyjne w TrójmieścieTo nie koniec podwyżek. Ceny nadal będą rosły. Więcej zdjęć (2)

To nie koniec podwyżek. Ceny nadal będą rosły.

mat.prasowe

To nie koniec podwyżek. Ceny nadal będą rosły.

mat.prasowe

- Wzrost cen taryf uwzględnia m.in. podniesienie cen energii elektrycznej i wprowadzenie opłaty mocowej, co skutkowało dla SNG wzrostem cen energii o ponad 40 proc., podwyższenie płacy minimalnej, mające wpływ na nabywane przez SNG koszty usług, wprowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych, wzrost cen materiałów chemicznych niezbędnych do produkcji wody i uzdatniania ścieków - wymienia Magdalena Rusakiewicz z SNG.