Od piątku podwyżka cen biletów komunikacji miejskiej w Gdyni

30 kwietnia 2020, 7:00
rb
Najnowszy artukuł na ten temat

Wyrok ws. systemu Fala: wyniki przetargu do weryfikacji

Od 1 maja pasażerowie ZKM Gdynia zapłacą więcej za bilety w autobusach i trolejbusach. Jedno-przejazdowy bilet będzie kosztował 3,8 zamiast 3,2 zł, a godzinny 4,4 zamiast 4,2 zł. Rosną też ceny biletów okresowych. W Gdańsku podwyżki wprowadzono w kwietniu.Przypomnijmy, że rekomendację nowych cen biletów dla organizatorów komunikacji działających w aglomeracji w grudniu przedstawili członkowie MKZG.

W styczniu nowe stawki przegłosowano w Gdańsku. Nowe ceny biletów zaczęły obowiązywać w kwietniu. Z podwyżek nie wycofuje się także Gdynia, gdzie przegłosowane w lutym nowe stawki cen za bilety będą obowiązywały od piątku 1 maja.

Najważniejsze nowe stawki biletów w Gdyni:

  • jedno-przejazdowy na linie zwykłe - 3,8 zł (obecnie 3,2 zł),
  • jedno-przejazdowy na linie zwykłe i pośpieszne - 4,4 zł (obecnie 4,2 zł),
  • godzinny na linie zwykłe i pośpieszne - 4,4 zł (obecnie 4,2 zł),
  • 24-godzinny na linie zwykłe, nocne i pośpieszne - 14 zł (obecnie 13 zł),
  • miesięczny imienny na linie zwykłe - 86 zł (obecnie 82 zł),
  • miesięczny imienny na linie zwykłe i pośpieszne - 98 zł (obecnie 94 zł).


Co istotne, jedno-przejazdowe bilety będą ważne od 1 maja także na liniach nocnych. Podobnie obecne bilety okresowe ważne na liniach zwykłych w granicach Gdyni w dzień będą umożliwiać podróż nocą.

Rozkład ZKM GdyniaScalone zostają także różne rodzaje godzinnych biletów w jeden bilet ważny przez godzinę na wszystkich liniach przez cały dzień.

Bilety miesięczne na maj będzie można nabywać dopiero od piątku, zaś papierowe w punktach sprzedaży na terenie miasta. U kierowców nadal będzie można nabywać karnety. Ich sprzedaż w związku z koronawirusem pozostaje nadal zawieszona.

Co ważne, w Gdyni przy okazji podwyżek cen biletów nie powstał odpowiednik nowego biletu okresowego, jaki wprowadził Gdańsk na ZTM i kolej za 99 zł.
Czy podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej wpłyną na twój wybór środka transportu?
56%

tak

44%

nie

zakończona

łącznie głosów: 1597

rb