Od poniedziałku utrudnienia na Dmowskiego we Wrzeszczu

26 lipca 2020, 15:00
Rafał Borowski

W poniedziałkowy poranek rozpocznie się budowa drogi rowerowej wzdłuż ul. DmowskiegoMapka we Wrzeszczu. Kierowcy i piesi muszą przygotować się na utrudnienia, które potrwają przez około miesiąc. Na znacznym odcinku ulicy nastąpi zwężenie chodnika oraz wyłączenie z użytkowania miejsc parkingowych.Nowa droga rowerowa będzie liczyć około 500 m długości i umożliwi bezkolizyjny przejazd pomiędzy dworcem kolejowym we Wrzeszczu a skrzyżowaniem z al. Grunwaldzką. Będzie przebiegać na lewo od jezdni, patrząc w kierunku wspomnianego skrzyżowania.

Tym samym konieczna będzie m.in. przebudowa chodników, a właściwie poświęcenie ich części pod "rowerostradę". Miejsca postojowe dla aut wzdłuż Dmowskiego nie będą likwidowane.

Zakres inwestycji obejmuje również wykonanie nowego oświetlenia i sygnalizacji świetlnej, postawienie ławek oraz nasadzenie krzewów i drzew.

Czytaj również: Spór o drogę rowerową wzdłuż Dmowskiego we Wrzeszczu

Prace budowlane rozpoczną się w najbliższy poniedziałek. Już od godzin porannych wystąpią utrudnienia, które udzielą się zarówno pieszym, jak i kierowcom. Zmieniona organizacja ruchu utrzyma się przez miesiąc.

- Zawężony zostanie chodnik po wschodniej stronie ul. Dmowskiego, na odcinku od posesji nr 7 do skrzyżowania z al. Grunwaldzką. Ponadto na wspomnianym odcinku miejsca postojowe zostaną wyłączone z użytkowania. Ruch pojazdów odbywać się będzie bez zmian - informuje Aneta Niezgoda z biura prasowego Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, która koordynuje inwestycję.
Koszt inwestycji to ok. 1,4 mln zł, a wykonawcą prac jest firma WPRD Gravel z Gdańska. Zgodnie z harmonogramem jej realizacja potrwa do końca grudnia 2020 r.
Czy często poruszasz się ul. Dmowskiego?
31%

tak, niemal codziennie

28%

najwyżej kilka razy w miesiącu

41%

nie, bardzo rzadko

zakończona

łącznie głosów: 1413