stat

Od poniedziałku większe utrudnienia dla mieszkańców Łostowic

19 maja 2017, 21:00
Maciej Naskręt

Od poniedziałku jeszcze trudniej będzie przejechać ul. Niepołomicką zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku. Z powodu kolejnego etapu prac ruch jednokierunkowy będzie obejmował większy fragment jezdni - od ul. Kampinoskiej do ul. Srebrnej.Od kilku tygodni kierowcy poruszają się ul. Niepołomicką jednokierunkowo na odcinku od ul. Przebiśniegowej do wysokości ul. Srebrnej, w kierunku ul. Starogardzkiej. Na zlecenie dewelopera LC Corp, który buduje tu osiedle mieszkaniowe, przebudowywana jest nawierzchnia i chodniki przy u. Niepołomickiej, wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną wodno-kanalizacyjną oraz oświetleniem.

Do tej pory kierowcy jadący od strony osiedla Cztery Pory Roku do ul. Świętokrzyskiej mogli swobodnie przejechać ul. Przebiśniegową i niewielkim fragmentem ul. Niepołomickiej. Teraz to się zmieni.

W związku z kolejnym etapem prac, w poniedziałek, od godz. 9, nastąpi zmiana organizacja ruchu. Będzie ona polegać na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na ul. Niepołomickiej, na odcinku od ul. Kampinoskiej do ul. Przebiśniegowej (w kierunku do ul. Starogardzkiej).

- Dlatego ruch jednokierunkowy będzie obowiązywał łącznie od ul. Kampinoskiej do ul. Srebrnej - mówi Maria Jaźwińska z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.
Tak jak obecnie, objazd do ul. Świętokrzyskiej będzie odbywał się przez ulicę Kampinoską.

Utrudnienia mają potrwać do końca czerwca

Zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych 113, 213 i N13.

Linia 113 kierunek "Gościnna": Od przystanku "Liliowa" [1800] do przystanku "Niepołomicka" [1320] autobusy pojadą objazdem przez ul. Niepołomicką, ul. Srebrną i ul. Kampinoską. Na trasie objazdowej obowiązywać będą przystanki "Przebiśniegowa" [1323], "Srebrna" [1757], "Knyszyńska" [1859], "Kampinoska" [183] oraz tymczasowy przystanek "Przebiśniegowa" n/ż [9233] zlokalizowany przed skrzyżowaniem z ul. Niepołomicką.

W kierunku Olimpijskiej trasa nie ulegnie zmianie.

Linia 213 w kierunku "Łostowice Świętokrzyska": Od przystanku "Liliowa" [1800] do przystanku "Niepołomicka" [1320] autobusy pojadą tą samą trasą objazdową jak linia 113.

W kierunku Olimpijskiej trasa nie ulegnie zmianie.

Kurs o godz. 19:28 w dni powszednie z przystanku "Łostowice Świętokrzyska" zostanie przesunięty na godz. 19:30, natomiast kurs o godz. 22:55 w dni powszednie, soboty, niedziele i święta z przystanku "Łostowice Świętokrzyska" zostanie przyspieszony o jedną minutę na godz. 22:54.

Linia nocna N13 w kierunku "Żabianki SKM ": Od przystanku "Liliowa" [1800] do przystanku "Niepołomicka" [1320] autobusy pojadą tą samą trasą objazdową jak linia 113.

Odjazdy z przystanku "Olimpijska" [184] zostaną przyspieszone o 2 min.