Ograniczenia w parkowaniu w Orłowie

18 maja 2020, 7:00
rb
Najnowszy artukuł na ten temat

Okolica molo w Orłowie nie dla samochodów

Od 28 maja na odcinku ul. Spacerowej w Orłowie od ul. Zapotocznej do parkingu przy ul. Orłowskiej będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Dodatkowo ulice Zapotoczna i częściowo Spacerowa zostaną objęte strefą zamieszkania. Ma to ograniczyć ruch samochodowy i parkowanie.Zmiany to efekt starań społeczników z rady dzielnicy oraz stowarzyszenia Nasze Orłowo, o których pisaliśmy pod koniec 2019 roku. Strefa zamieszkania będzie skutkować możliwością parkowania tylko w wyznaczonych miejscach, a ruch jednokierunkowy ma uspokoić zapędy kierujących, którzy przyjeżdżają do Orłowa wypocząć.

Reakcja na kierowcówCo roku, mimo apeli, by zostawiać samochód w okolicy, wiele osób stara się dojechać jak najbliżej plaży i molo. Władze miasta zareagowały w dwójnasób.

Najpierw delegowały stały weekendowy patrol straży miejskiej, który pilnował, by kierowcy nie zjeżdżali ul. Orłowską poniżej parkingu, jeśli nie są mieszkańcami okolicznych domów.

Z kolei w zeszłym roku ustawiono betonowe słupy blokujące przejazd dalej niż Tawerna Orłowska.

Ograniczenia w bocznych uliczkachOgraniczenie parkowania w bocznych ulicach Orłowa to kolejna próba ukrócenia zapędów kierowców.

- Wprowadzenie strefy zamieszkania przyzna pierwszeństwo pieszym na tym wąskim odcinku pozbawionym chodnika. Strefa zamieszkania obejmie również ul. Zapotoczną, która ma podobny charakter. Umożliwi parkowanie wyłącznie na miejscach wyznaczonych - przekonuje Adam Stelmaszewski ze stowarzyszenia Nasze Orłowo.
Zmiany zaczną obowiązywać od 28 maja.
Czy w trakcie koronawirusa częściej jeździsz samochodem?
37%

tak

39%

tak samo jak przed epidemią

24%

nie, rzadziej używam samochodu

zakończona

łącznie głosów: 551

rb