Ogrody przy parku Oliwskim ponownie otwarte

18 września 2020, 7:00
Ewelina Oleksy

Ponownie otwarto ogrody należące do prywatnej firmy przy parku Oliwskim. Doraco zdecydowało się udostępnić teren dla zwiedzających w godzinach pracy znajdujących się tam biur.Zamknięcie ogrodów dla odwiedzających zaskoczyło część mieszkańców, o czym pisaliśmy pod koniec sierpnia. Deweloper tłumaczył wtedy, że decyzja o zamknięciu terenu jest związana ze wzrostem zachorowań na koronawirusa i jest podyktowana troską o zdrowie osób tam przebywających, w szczególności dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 39.

Przedstawiciele Doraco informowali też, że "dopóki epidemia koronawirusa nie zacznie ustępować, ogrody pozostaną zamknięte".

Teraz firma zdecydowała się na ich ponowne otwarcie.

Ogrody otwarte, ale jest prośba o zachowanie dystansu- Obserwując w mediach komentarze dotyczące zamknięcia terenu ogrodów przy ul. OpackiejMapka, biorąc pod uwagę i szanując zdanie opinii publicznej, zdecydowaliśmy się otworzyć ogrody w godzinach pracy biur, czyli w godz. 7-18 - informuje Sylwia Różagórska-Kasprzak, dyrektor administracyjny Doraco. - Jednocześnie podtrzymujemy stanowisko przedstawione w informacji z 26 sierpnia. W związku z wysoką liczbą zachorowań na COVID-19 na Pomorzu, mamy nadzieję, iż szanując zdrowie osób przebywających na terenie ogrodów, dystans społeczny zostanie zachowany - dodaje.

Parki i skwery w Trójmieście


Gdański Zarząd Dróg i Zieleni, administrator pobliskiego parku Oliwskiego, przyznaje, że ws. zamknięcia ogrodów Doraco otrzymywał dużo pytań od mieszkańców, którzy błędnie uważali, że to teren miejski, a nie prywatny.

GZDiZ zwrócił się więc do Doraco - właściciela ogrodów - z prośbą o zajęcie stanowiska. Deweloper poinformował ostatnio urzędników na piśmie, że "w związku z prośbą prezydenta ogrody znów zostaną otwarte w godzinach pracy biur".
Zobacz park Oliwski z lotu ptaka. Film archiwalny


Nieruchomości w Oliwie

3 pokoje/ harmonia oliwska/ balkon i loggia
1 050 000 zł
Gdańsk Oliwa
Kawalerka w doskonałej lokalizacji
349 000 zł
Gdańsk Oliwa
APARTAMENT/ 3 POKOJE/ WYSOKI STAND./ OLIWSKI PARK
1 380 000 zł
Gdańsk Oliwa
Cieszysz się z ponownego otwarcia ogrodów przy parku?
60%

tak, chętnie wybiorę się tam na spacer

31%

jest mi to obojętne

9%

nie, należy ograniczać dostępność do takich miejsc

zakończona

łącznie głosów: 401