stat

Okolica ul. Biskupiej może wypięknieć

29 września 2019, 15:00
Szymon Zięba
Najnowszy artukuł na ten temat

Nowy Port kiedyś i dziś. Niezwykła dzielnica na zdjęciach mieszkańca

Teren przy ul. Biskupiej może stać się kolejnym gdańskim miejscem do rekreacji. Projekt zagospodarowania placu w tym rejonie ma ująć m.in. budowę kładki widokowej, uporządkowanie zieleni i zamontowanie elementów tzw. małej architektury. W postępowaniu na opracowanie dokumentacji projektowej złożono jednak tylko jedną ofertę, na kwotę ponad 150 tys. zł. Miasto zamierzało przeznaczyć na ten cel 136 tys. złotych. O tym, czy przetarg zostanie rozstrzygnięty, zadecydują władze Gdańska.- Jesteśmy w stałym kontakcie z miejskimi urzędnikami. Mieszkańcy podczas konsultacji wskazywali potrzebę zagospodarowania placu pod Neptunem na Biskupiej Górce. Liczę na to, że różnica między kwotą, którą zamierzało na ten cel przeznaczyć miasto, a tą która wynika z oferty, nie jest na tyle duża, żeby umowy nie podpisać - mówi Krystyna Ejsmont ze Stowarzyszenia Biskupia Górka.
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska informuje, że na terenie przy ul. Biskupiej docelowo ma zostać wydzielony plac (tzw. Plac pod Neptunem), który będzie miejscem przeznaczonym do rekreacji.

- Projekt uwzględni m.in. budowę oświetlenia. Planowane jest także wprowadzenie iluminacji tras komunikacyjnych. W koncepcji, na podstawie której powstanie projekt, ujęto także utworzenie lapidarium i wyeksponowanie istniejących detali architektonicznych: rzeźby Neptuna na budynku schroniska oraz wieży zegarowej - mówi Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.
W postępowaniu na opracowanie dokumentacji projektowej złożono jedną ofertę, na kwotę 150 262,95 zł. Miasto zamierza przeznaczyć na opracowanie dokumentacji 136 tys. złotych.

Ważą się losy rozstrzygnięcia przetargu- O tym, czy przetarg zostanie rozstrzygnięty, zadecydują władze Gdańska. Obecnie oferta jest sprawdzana pod względem formalno-prawnym. Prace nad dokumentacją mają potrwać 12 miesięcy od daty podpisania umowy - mówi Aneta Niezgoda.
Zagospodarowanie terenu przy ul. Biskupiej jest jednym z elementów rewitalizacji dzielnic Gdańska, współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Zrewitalizowane zostaną cztery obszary Gdańska: Nowy Port z Twierdzą Wisłoujście, Dolne Miasto, Orunia oraz Biskupia Górka ze Starym Chełmem.

Mieszkania na Biskupiej Górce - ogłoszenia

Mieszkanie z ogródkiem, doskonała lokalizacja.
529 000 zł
Gdańsk Biskupia Górka
Mieszkanie 2 pokoje z balkonem Gdańsk Śródmieście
399 000 zł
Gdańsk Biskupia Górka
Mieszkanie - Gdańsk Śródmieście
289 000 zł
Gdańsk Biskupia Górka
Jak oceniasz liczbę terenów rekreacyjnych w Gdańsku?
15%

jest ich bardzo dużo, miasto ma czym się pochwalić

45%

jest średnio, warto zadbać o to, by było ich więcej

40%

uważam, że takich terenów jest zdecydowanie zbyt mało

zakończona

łącznie głosów: 871