stat

Okradli trzy myjnie, dokumenty zostawili w aucie

2 grudnia 2019, 14:30
Piotr Weltrowski

Koszmar złodzieja? Zgubić dokumenty na miejscu kradzieży. Mężczyźni, którzy okradli trzy gdańskie myjnie samochodowe, nie chcieli popełnić tego błędu i dokumenty zostawili w samochodzie razem z narzędziami służącymi do włamań. Jeden z nich przyszedł jednak "odebrać" samochód, gdy policjanci już zabezpieczali w nim ślady.Do włamań doszło w piątek w nocy. Złodzieje włamywali się kolejno do ręcznych myjni samochodowych na Przymorzu, Siedlcach i Kokoszkach. Okradali automaty, do których kierowcy wrzucali opłaty za korzystanie z urządzeń.

Myjnie samochodowe w Trójmieście


Podczas ostatniego z tych włamań włączył się alarm, co spowodowało przyjazd patrolu policji i ucieczkę złodziei z miejsca zdarzenia.

Co prawda stróże prawa nie zastali włamywaczy na miejscu, ale - sprawdzając okolicę - natknęli się na otwarte bmw, w którym na tylnych fotelach leżały kurtki z dokumentami oraz narzędzia mogące służyć do włamań. Co więcej, obok samochodu leżała kasetka zrabowana z innej myjni.

Czytaj też: Złodziej wyspecjalizował się we włamaniach do myjni

Policjanci, dysponując dokumentami podejrzanych, zapewne sami by do nich dotarli, niemniej jeden z nich - 41-letni mieszkaniec Gdańska - jeszcze bardziej ułatwił im sprawę. Kilkadziesiąt minut po włamaniu pojawił się przy swoim aucie. Był bez kurtki i - zapewne nie wiedząc, że przy aucie znajdują się policjanci - przyszedł "odebrać" swój samochód.

- 41-letni mieszkaniec Gdańska został zatrzymany i jeszcze tego samego dnia mundurowi w jego mieszkaniu znaleźli broń palną. Bardzo szybko funkcjonariusze zatrzymali również drugiego ze sprawców - 30-latka również mieszkającego w Gdańsku - mówi Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. 30-latek odpowie za kradzieże z włamaniami, z kolei 41-latek za kradzieże z włamaniami oraz nielegalne posiadanie broni. Młodszy z mężczyzn będzie odpowiadał przed sądem jako recydywista, bo był już karany za podobne przestępstwa.