Olivia Star w Gdańsku. Taras widokowy na 32. piętrze czynny od 17 lipca

11 lipca 2019 (artykuł sprzed 2 lat)
Ewa Budnik
Najnowszy artukuł na ten temat W OBC bezpiecznie jak w Białym Domu

Przeszklony taras na wysokości 130 metrów nad ziemią, kawiarnia i restauracja. Tak wygląda 32 piętro Olivii Star.

Na 32. piętro biurowca Olivia Star w Gdańsku będzie można wjechać od środy 17 lipca. W lecie bilet normalny na taras widokowy na wysokości 130 metrów będzie kosztował 18 złotych i pozwoli na godzinny pobyt na górze. Zjeść będzie można tu śniadanie, lunch i przekąski.W Polsce wysoko położone punkty widokowe są w zasadzie dwa: na 30. piętrze Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie (bilet 20 zł) oraz na położonym na wysokości prawie 200 metrów 49. piętrze budynku Sky Tower we Wrocławiu (bilet 18 zł).

Od 17 lipca takie miejsce będzie także w Trójmieście. To trafne określenie, bo panorama widziana z wysokości około 130 m rzeczywiście obejmuje całe Trójmiasto oraz Zatokę Gdańską, aż po Mierzeję Helską. Jak na dłoni zobaczyć można stąd jakie statki oczekują na wejście do portów oraz w jakim kolorze są żagle windsurferów trenujących na zatoce przy Sopockim Klubie Żeglarskim.

Mieszkańcy dzielnic dolnego tarasu miasta będą mogli zobaczyć budynki, w których mieszkają czy pracują. Z tej perspektywy widać także doskonale układ Trójmiasta. Gospodarze tego miejsca ze spółki Oliva Star Top słusznie podkreślają, że widok z tego miejsca jest niemal codziennie inny - panorama zmienia się po letnim deszczu, gdy parują lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, inne są wrażenia w czasie ogromnej burzy z piorunami, inaczej jest tu w słoneczny dzień, a jeszcze inaczej zimą, jesienią czy po prostu nocą.

Taras na biurowcu Olivia Star: ceny biletów
Bilety będzie można kupić w holu na dole budynku Olivia Star lub przez system rezerwacyjny na stronie oliviastar.pl. Bilety kupowane przez internet będą o 2 zł tańsze. Wjazd windą trwa zaledwie 45 sekund.

Ceny biletów wstępu przy zakupie przez internet:
od 1 maja do 30 września - 18 zł bilet normalny, 15 zł bilet ulgowy
od 1 października do 30 kwietnia - 16 zł bilet normalny, 13 zł bilet ulgowy
dzieci do 3 lat, opiekunowie osób z niepełnosprawnościami, opiekunowie grup powyżej 10 osób - wchodzą bez opłat
osobom w wieku od 3 do 26 lat oraz seniorom 65+, posiadaczom Karty Dużej Rodziny, kart mieszkańca z Gdańska, Sopotu i Gdyni przysługują bilety ulgowe

Bilet umożliwia pobyt przez godzinę na górze. Będzie on mógł być wydłużony o kolejne 30 minut po złożeniu zamówienia w jednym z punktów gastronomicznych na minimum 30 zł. Warto dodać, że osoby, które przyjadą do Olivii Business Centre samochodem, zapłacą 3 zł za każde pół godziny postoju na parkingu.


- Jesteśmy świadkiem powstania niezwykłej atrakcji turystycznej, która będzie dominantą - oczywiście w sensie wielkości tego budynku, ale też znaczenia tego miejsca na turystycznej mapie Trójmiasta. Mamy nadzieję, że to miejsce będzie przyciągało turystów - mówiła w czasie konferencji inaugurującej działanie tarasu widokowego Marta Chełkowska, dyrektor Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego.

32. piętro Olivia Star w Gdańsku: pizza, tapas i barWnętrza z widokiem na zatokę urządzone są jak w wielkim transatlantyku zacumowanym przy nadmorskiej promenadzie, skierowane na Oliwę nawiązują do stylu kamienic w tej dzielnicy, a te od strony lasu zapraszają do wypoczynku na zielonych pufach i ławeczkach zawieszonych niczym na gałęziach drzew. Tak przemyślany projekt aranżacji ponad 1100 m kw. wnętrza powstał w pracowni Design Anatomy pod kierownictwem Anny Branickiej.


Jeśli chodzi o ofertę gastronomiczną, to dania wydawane będą w zależności od pory dnia.

- Począwszy od września, do godziny 10:30 posilić się będzie można u nas śniadaniem. Dania oparte będą na produktach z Kaszub i Kociewia, część z nich będzie zapiekana w piecu. Potem w części kawiarnianej skosztować będzie można deserów. Po 11:30 serwować będziemy pizzę oraz dania kuchni śródziemnomorskiej - wszystko oparte na kaszubskich serach i wędlinach, przysmakach kociewskich - opowiada Krzysztof Dembek, członek zarządu Olivia Star Top. - W godzinach późnopopołudniowych będziemy podawać tapasy: oliwki, sery, warzywa grilowane. Takie dania, które będzie można zamówić także dla większej liczby osób. W ciągu kilku tygodni na 32 piętrze dostępne będą alkohole. Poza klasycznymi koktajlami będzie można także napić się piw rzemieślniczych.

Projekt wnętrz 32 piętra Olivii Star. Poznaj założenia projektu, by w czasie wizyty dostrzec detale32 piętro ma być także miejscem wydarzeń kulturalnych czy społecznych. Na podeście stanie tu także fortepian, więc posłuchać będzie można muzyki na żywo czy nawet większego koncertu. W wydzielonej przestrzeni z widokiem na las możliwa będzie także organizacja małego, zamkniętego spotkania, szkolenia czy konferencji. Jednym z prawdopodobnych wydarzeń tego lata jest "Noc tarasu", kiedy na 32 piętro będzie można wjechać także nocą.

- Zależy nam na tym, by to miejsce nie kojarzyło nam się tylko z tarasem widokowym. Tworzymy miejsce, do którego będzie się chciało wracać ze względu na ciekawą ofertę - mówi Krzysztof Dembek.

Kolejne piętra Olivia Star dostępne jeszcze w tym roku
Jeszcze w tym roku kolejne restauracje otwarte zostaną na 33. piętrze: jedna z nich to od dawna zapowiadana restauracja Arco szefa kuchni Paco Pereza. Hiszpan nagrodzony aż sześcioma gwiazdkami Michelin w czterech europejskich restauracjach przygotowuje się do wielkiego otwarcia. Druga o nazwie Treinta y tres ma mieć mniej formalny charakter. Serwowane będą tu dania kuchni hiszpańskiej.

Na ostatnim - 34. piętrze - powstanie (połączone osobnymi windami z 32 i 33 piętrem) centrum konferencyjne. Jest to najwyższe piętro wysokościowca - już z zewnątrz widać, że ma ponadstandardową wysokość. Człowiek stojący na wysokości ok. 135 m nad ziemią, przed wysoką na siedem metrów szklaną ścianą jest naprawdę... niewielki.

Godziny otwarcia
Punkt widokowy czynny będzie od godziny 10 rano. Ostatni wjazd możliwy będzie o godz. 21, taras widokowy otwarty będzie zatem do godziny 22.
Od poniedziałku 15 lipca możliwe będzie rezerwowanie biletów na stronie oliviastar.pl. Na 32 piętro wjechać będzie można zaś od środy 17 lipca.
Czy wybierzesz się na taras widokowy w Olivia Star?
69%

przynajmniej raz, z ciekawości

13%

będę odwiedzał częściej, jeśli mi się tam spodoba

7%

być może będę tam zabierał przyjezdnych gości

11%

nie, nie jestem fanem punktów widokowych

zakończona

łącznie głosów: 2545