Osiedle zamiast basenu we Wrzeszczu?

18 lutego 2017 (artykuł sprzed 4 lat)
Krzysztof Koprowski
Basen Start nieczynny jest od czerwca 2015 r. Więcej zdjęć (4)

Basen Start nieczynny jest od czerwca 2015 r.

fot. Krzysztof Koprowski/Trojmiasto.pl

Basen Start nieczynny jest od czerwca 2015 r.

fot. Krzysztof Koprowski/Trojmiasto.pl

W miejsce nieczynnej od kilku lat pływalni Start we Wrzeszczu zobacz na mapie Gdańska prawdopodobnie powstaną budynki osiedla mieszkaniowego. Wnioskował o to sam właściciel tego terenu. Nowy projekt planu zagospodarowania nie pozwoli również na domknięcie pierzei zabudowy naprzeciwko Dworu Kuźniczki zobacz na mapie Gdańska.Kompleks basenów Start nieczynny jest od czerwca 2015 r. Pierwotnie właściciel obiektu zapowiadał kapitalny remont pływalni, jednak po jakimś czasie złożony został wniosek o dokonanie rozbiórki.

W powstającym właśnie nowym planie zagospodarowania przestrzennego dla tego rejonu Wrzeszcza funkcja usługowa (w tym basen) zostaje podtrzymana. Na wniosek inwestora rozszerzono ją jednak o możliwość budowy mieszkań.

- Właściciel terenów dawnego basenu Start złożył wniosek o m.in. zmianę funkcji z usługowej na usługowo-mieszkaniową - informuje Adam Rodziewicz, projektant prowadzący plan z Biura Rozwoju Gdańska.
Także w uchwale Rady Miasta Gdańska o przystąpieniu do sporządzania nowego planu pojawia się uzasadnienie "z uwagi na likwidację basenu zasadne jest dopuszczenie funkcji mieszkaniowej na terenie przeznaczonym pod funkcje usługowe w obowiązującym planie miejscowym".

Altana, której zachowanie narzuca projekt planu zagospodarowania. Więcej zdjęć (4)

Altana, której zachowanie narzuca projekt planu zagospodarowania.

fot. Krzysztof Koprowski/Trojmiasto.pl

Altana, której zachowanie narzuca projekt planu zagospodarowania.

fot. Krzysztof Koprowski/Trojmiasto.pl

Zgodnie z proponowanymi zapisami planu, wysokość nowej zabudowy na terenie Startu będzie mogła wynieść maksymalnie 19 metrów, przy czym w pierzei od strony ul. Wajdeloty zobacz na mapie Gdańska musi być obniżona do 15 metrów. Na inwestora nakłada się również obowiązek zachowania altany na tyłach Dworu Kuźniczki zobacz na mapie Gdańska.

Czytaj też: Dwóch chętnych do budowy basenu przy ul. Kościuszki i al. Legionów

Plan swoimi granicami obejmuje także przestrzeń na wschód od pływalni - do ul. Grażyny zobacz na mapie Gdańska. W tej części miasto chce wraz z prywatnym partnerem zbudować parking na ok. 65 pojazdów, a od strony ul. Grażyny i Wajdeloty uzupełnić pierzeję budynkami mieszkalno-usługowymi.

Dotychczasowe plany nakazywały domknięcie zabudowy w tym miejscu. Nowy plan dopuszcza tutaj wyłącznie teren zieleni urządzonej. Więcej zdjęć (4)

Dotychczasowe plany nakazywały domknięcie zabudowy w tym miejscu. Nowy plan dopuszcza tutaj wyłącznie teren zieleni urządzonej.

fot. Krzysztof Koprowski/Trojmiasto.pl

Dotychczasowe plany nakazywały domknięcie zabudowy w tym miejscu. Nowy plan dopuszcza tutaj wyłącznie teren zieleni urządzonej.

fot. Krzysztof Koprowski/Trojmiasto.pl

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie zostanie natomiast dopuszczone domknięcie narożnika zabudowy naprzeciwko Dworu Kuźniczki. To zaniedbane i zarazem mocno wyeksponowane miejsce, użytkowane obecnie jako parking - klepisko, będzie mogło zostać przekształcone wyłącznie na "teren zieleni urządzonej". Dotychczas proponowano w tym miejscu realizację niewielkiego hotelu.

- Działka ta ze względu na rozmiar oraz sąsiedztwo może być zagospodarowana jedynie z niewielką intensywnością zabudowy, co stawia pod znakiem zapytania ekonomiczną sensowność takiej zabudowy. Dodatkowo nie zapewniałaby ona wystarczającej liczby miejsc parkingowych. W związku z powyższym podjęto decyzję o kontynuacji zadania związanego z zagospodarowaniem tego obszaru na miejski skwer - wyjaśnia Michał Piotrowski z Referatu Prasowego Urzędu Miejskiego.
Miejsce basenu Start może wkrótce zająć nowe osiedle, zaś zamiast hotelu domykającego zabudowę urbaniści proponują miejski skwer. Więcej zdjęć (4)

Miejsce basenu Start może wkrótce zająć nowe osiedle, zaś zamiast hotelu domykającego zabudowę urbaniści proponują miejski skwer.

graf. Trojmiasto.pl

Miejsce basenu Start może wkrótce zająć nowe osiedle, zaś zamiast hotelu domykającego zabudowę urbaniści proponują miejski skwer.

graf. Trojmiasto.pl

Oprócz urządzenia skweru, miasto planuje remont chodników wzdłuż ul. Białej na odcinku Wajdeloty - Kilińskiego.

Projekt planu zagospodarowania "Wrzeszcz Dolny rejon ulic Wajdeloty i Grażyny w mieście Gdańsku" jest obecnie na bardzo wczesnym etapie prac - jeszcze przed wyłożeniem do publicznego wglądu. Biorąc pod uwagę ustawowe terminy procedowania planów, jego skierowanie na sesję może nastąpić przed wakacjami.

Warto dodać, że kilkaset metrów dalej, na skrzyżowaniu al. Legionów z ul. Kościuszki zobacz na mapie Gdańska, w przeciągu najbliższych kilku lat powstanie nowy, ogólnodostępny basen. Miasto jest obecnie na etapie poszukiwania prywatnego partnera do realizacji tej inwestycji.


Zobacz odnowione kamienice przy ul. Białej 12-13-14 oraz Wajdeloty 14.

Czy miasto powinno zgodzić się na osiedle na terenie Startu?
21%

tak, inaczej cały teren zostanie zaniedbany i nie doczeka się żadnej inwestycji

12%

tak, choć pod warunkiem utworzenia chociaż niewielkiego basenu

54%

nie, miasto powinno zrobić wszystko, by prywatny właściciel nadal prowadził tutaj pływalnię

13%

nie, to miejsce nie nadaje się pod taką formę zagospodarowania

zakończona

łącznie głosów: 2039

Opinie (253) 5 zablokowanych

 • dość ! (47)

  Może k...wa już dosyć tych nowych osiedli w centrum Gdańska

  • 490 104

  • Kasa musi się zgadzać, czyli im więcej tym lepiej. (1)

   No i będa klienci do Forum Galerii jak znalazł.

   • 24 23

   • a to kawal mendy

    • 8 2

  • (19)

   Powaliło cie? Gdzie mają budować? Na szadolkach czy w mieście? Mamy jedno z najniższych wskaznikow zagęszczenia w Polsce nie mówiąc już o miastach zachodnioeuropejskich

   • 88 54

   • i tylko się cieszyć że takie wskaźniki są, co za przyjemność siedzieć jeden na drugim (4)

    ktoś wam wmówił że tak jest nowocześnie i jak barany w to wierzycie
    Gdańsk dzięki temu że miał wiele przestrzeni dla ludzi był super miastem do życia. od kiedy każdy cm kwadratowy zaczął kosztować krocie zaczęła

    ktoś wam wmówił że tak jest nowocześnie i jak barany w to wierzycie
    Gdańsk dzięki temu że miał wiele przestrzeni dla ludzi był super miastem do życia. od kiedy każdy cm kwadratowy zaczął kosztować krocie zaczęła się zabudowa - jak najwięcej ludzi na jak najmniejszej przestrzeni i takie są efekty. ktoś na tym zarabia, reszta siedzi w ciasnocie i jest z tego zadowolona

    • 75 34

    • Aż ciężko to czytać (3)

     Po co się wypowiadać w takim temacie jak się nie ma zielonego pojęcia o urbanistyce i planowaniu miasta ? Pisać byle coś napisać...Polacy, popluje sobie trochę i pomarudzę, w temacie o którym nic nie wiem, a co !

     • 40 29

     • O urbanistyce i planowaniu miasta to nie mają pojęcia nami rządzący. Jesne - jęsta zabudowa ale do 5 kondygnacji i w kwartałach zabudowy, tradycyjni, obok park albo inna przestrzeń publiczna w ok.20-30%. A nie pierdylion wieżowców na metr kwadratowy, albo zamknięte osiedle dla wybranych w miejsce przeztrzeni publicznej.

      • 56 5

     • (1)

      To czekamy, napisz, oświeć nas, bo na razie niczego nie zaprezentowałeś.

      • 6 5

      • Ale po co ? Czyta to garstka ludzi, a większość by pohejtować, chcesz się dowiedzieć więcej, mogę Ci podać literaturę i sobie poczytasz albo zaprosić na dyskusje na żywo, na pewno więcej tam się dowiesz niż ode mnie w komentarzu :)
       No chyba że wolisz czytać ekspertów od wszystkiego co muszą napisać komentarz pod każdym artykułem.

       • 0 0

   • Czy w tych czasach basen ma sens? Place zabaw są puste i boiska również wszyscy (3)

    albo przed komputerem siedzą, albo w korpo albo w galeriach

    • 15 45

    • A wiesz czemu? Ostatni z synkiem chciałem wyjść na piłkę. Wszystkie orliki pozamykane. Po 16 w zimie nie ma jak grać - na orliku w Oliwie gdzie zawsze grałem kasa w murawę wpompowana ale nie ma kto światła zapalać.

     • 41 2

    • (1)

     Jest sens, bo baseny są nie tylko dla bachorów

     • 40 4

     • a ty się odrazy dorosły urofdziłęś czy cię krowa wypierdziała że tak ubliżasz dzieciom, słoiki nawiozłęś samodzielny dorosły bachorze ?

      • 0 0

   • Prowincjusz chce mieszkać w centrum ! (1)

    ... a nie za obwodnicą. A że basen zlikwidują? No i co z tego- i tak z niego nie korzysta. Dorabia się pracując od poniedziałku do soboty po 16 godzin na dobę, więc nawet jakby park w Oliwie zastąpili pastelowymi budynkami to i tak nie zauważy zmiany.

    • 32 12

    • Niech sie nie dorabia. Sa przecia komunalne

     • 0 0

   • Zdanie Gdanszczan sie liczy

    rozumiesz to?

    • 15 0

   • może Ciebie powaliło (6)

    Dosyć mam osiedli dla Januszów i Grazyn,przyjeżdzaja z wiochy,tatus kupuje mieszkanko za sprzedane morgi i tak rośnie ENTYLEGENCJA w Gdańsku.Wystarczy popatrzec na buzki pań z wózeczkami prowadzącymi małe dzieci do

    Dosyć mam osiedli dla Januszów i Grazyn,przyjeżdzaja z wiochy,tatus kupuje mieszkanko za sprzedane morgi i tak rośnie ENTYLEGENCJA w Gdańsku.Wystarczy popatrzec na buzki pań z wózeczkami prowadzącymi małe dzieci do przedszkola.Pyzate ,wielkopupiaste Kachy-Marychy z rozwrzeszczanym potomstwem,drące gebusie ,od szóstej rano,albo niby "damulki"blachary wysiadające z samochodow ,ktore zaparkowały na trawnikach.Patrzac na to wiejskie badziewie od dawna jestem przeciwna budowaniu wszelkich blokowisk w centrum Wrzeszcza.Po rewitalizacji Wajdeloty,spodziewałam się remontu basenu i zbudowaniu czegos co by służyło większości mieszkańcow w tym starszym osobom dla ktorych basen jest niejako forma ćwiczeń rehabilitacyjnych.Nie życze sobie kolejnego ochydnego budynku,plomby,czy tez osiedla dla nowobogackiego chamstwa.Zielonych terenow,parkow ,skwerkow siłowni na powietrzu TEGO POTRZEBA MIESZKAŃCOM TEJ DZIELNICY I CAŁEGO WRZESZCZA.dOSYC MARKETOW ,BIOEDRONEK I INNEGO TATAŁAJSTWA RAZEM Z OGROMNĄ ILOŚCIA ŚMIERDZĄCYCH WSZEDZIE PARKUJĄCYCH SAMOCHODOW!!!

    • 41 17

    • (3)

     100% racji ! Gdańsk już nie jest miastem gdyż miasto tworzą ludzie inteligentni a nie słoiki którzy na studia przyjechali pić ćpać i się puszczać.... Kasę mają od rodziców i tu się osiedlają jak ciemnobiali we Włoszech.

     • 14 10

     • (2)

      Czytam to i jestem w szoku. Czemu osoba, która się urodziła na wsi, wychowała w kulturalnej rodzinie i wyjechała na studia do Gdańska a następnie tam zamieszkała na stałe ma być gorsza od rodowitego gdanszczanina, który

      Czytam to i jestem w szoku. Czemu osoba, która się urodziła na wsi, wychowała w kulturalnej rodzinie i wyjechała na studia do Gdańska a następnie tam zamieszkała na stałe ma być gorsza od rodowitego gdanszczanina, który pije piwo pod blokiem? Czy ludzie ze wsi nie mogę być inteligentni? Nie mogą być kulturalni? Jest to zarezerwowane tylko dla urodzonych w mieście?

      • 15 4

      • Ze wsi i kulturalna? Toż to oksymoron!

       • 1 0

      • Człowiek ze wsi wyjdzie, ale wieś z człowieka nigdy. ..

       J.w.

       • 0 0

    • Polecam maść na bool pupy

     • 5 2

    • Widzę, że "prawdziwi" gdańszczanie niczym lepszy sort... hahaha. Już lepiej niż nie pisz, bo w ten sposób kompromitujesz gdańską inteligencję, do której, wnioskując jedynie z Twojej wypowiedzi, nie należysz.

     • 2 2

  • Przepraszam, gdzie jest szpilek ? (4)

   nie widać dziada.

   • 20 5

   • Stękniłeś się?

    • 4 2

   • jestem na leczeniu na Srebrrnikach z reszta ekipy. (2)

    nie mozna tam często korzystać z kompa.

    • 22 2

    • Oczywiście, że można, daj znać, a udostępnię Ci, kiedy tylko chcesz.

     • 1 3

    • Jakby nie można było to by na trojmaisto.pl nie było tyle wpisów...

     • 3 1

  • (6)

   W czym problem? Odkup teren od właściciela i wybuduj basen, bibliotekę czy posadź drzewa, zasiej trawę i będzie park.

   • 23 22

   • teren był miasta czyli nas mieszkancow i nam powinien sluzyc. (2)

    pomysl troche.

    • 34 5

    • To zrób zrzutę (1)

     Wyremontujcie basen i dajcie wszystkim pływać za darmo

     • 9 17

     • a to na co idą podatki ktore wplacamy do urzedu skarbowego w miescie?

      przeciez wlasnie sie zrzucamy od ponad 30 lat..

      To moja wina ze urzednicy przejedli?

      • 34 2

   • Właśnie czekałem na taki komentarz. W mieście ktoś kupuje park, basen, staw i dziwisz się że się na to decyduje. A potem zmienia sie pzp i nagle moze byc tam zamkniete osiedle, a na argument ze chyba cos nie tak pada

    Właśnie czekałem na taki komentarz. W mieście ktoś kupuje park, basen, staw i dziwisz się że się na to decyduje. A potem zmienia sie pzp i nagle moze byc tam zamkniete osiedle, a na argument ze chyba cos nie tak pada argument: trzeba bylo kupic samemu. Czy ja rozumiem że nie ma być przestrzeni publicznej, miejskiej itp, czy po prostu robienie pzp pod inwestora uważasz za normę?

    • 33 2

   • ten teren nie nalezal do miasta

    Basen jest prywatna wlasnoscia od wczesnych lat 2000ych, wczesniej nalezal do STARTU nie do miasta. Jesli wlasciciel uznal ze biznes basenowy mu nie idzie a racjonalniej jest zainwestowac w kamienice, to jego prawo, jego wybor, jego problem, jego ryzyko.... Polska to wolny kraj.

    • 5 0

   • To właśnie jest rola miasta i na to powinny iść nasze podatki - na polepszanie jakości życia, a nie jego pogarszanie! Park jest nierentowny wiec go sprzedamy pod zabudowę, tak? Plaże i TPK może też sprzedajmy... a, nie, tam można zarobić na parkingach całodobowych.

    • 4 1

  • przeciętny niemiec ma 2 razy wiecej metrów kwadratowych na głowe niż Polak (1)

   Ponadto w lepszej jakości. Zadne 500 plus nic nie da. Jak nie bedziemy mieli gignatycznej infrastruktury mieszakoniwej.
   Warto tez ja budowac w sposób zwarty, aby oszczedzic na drogach, komunikacji itd

   • 7 9

   • Niemcy są bardzo podobni do Polaków.

    Mamy jedną wspólną cechę Niemcy i Polacy tak samo nie chcą mieszkać w Polsce.

    • 6 3

  • (3)

   Tkankę miejską Gdańska należy zagęszczać. Nie chodzi tu o upychanie zabudowy 'na siłę'. Są ku temu warunki (i potrzeba). Miasto było zniszczone i jest nadal zaniedbane. Centralne części Gdańska wyglądają mizernie na tle

   Tkankę miejską Gdańska należy zagęszczać. Nie chodzi tu o upychanie zabudowy 'na siłę'. Są ku temu warunki (i potrzeba). Miasto było zniszczone i jest nadal zaniedbane. Centralne części Gdańska wyglądają mizernie na tle miast zachodnioeuropejskich. Trzeba też pamiętać o idei rozwoju zrównoważonego.

   Tereny zielone są bardzo ważne, ale miejsce naprzeciwko Dworu Kuźniczki jest najbardziej odpowiednie na realizację narożnego budynku.

   • 13 19

   • (1)

    Zagęszczać - tak, ale mądrze!
    Model gdański zagęszczania polega na intensywnej zabudowie każdego wolnego skrawka, bo tereny zielone to mamy nad morzem i w TPK, wiec w mieście i w nowych osiedlach już nie potrzeba.

    Zagęszczać - tak, ale mądrze!
    Model gdański zagęszczania polega na intensywnej zabudowie każdego wolnego skrawka, bo tereny zielone to mamy nad morzem i w TPK, wiec w mieście i w nowych osiedlach już nie potrzeba. Miasto nie zrobiło ostatnio żadnego nowego parku, gorzej, pozostałe tereny zielone przeznacza pod zabudowę! Przykłady - Stare Miasto, gdzie pod zabudowę przeznaczono nawet ostatnie zagospodarowane tereny zielone przy Poczcie Gdańskiej, projekty zabudowy wzdłuż deptaku na molo w Brzeźnie, ostatnie chore pomysły zabudowy wzdłuż Drogi Zielonej, przeznaczanie ogrodów działkowych pod mieszkaniówkę a nie pod parki... Proste, miasto na parkach nie zarabia!
    Deweloperzy wchodzący w tereny już zainwestowane albo w drogie lokalizacje, niezbędne tereny zielone (biologicznie czynne, wymagane przez plany miejscowe) urządzają na dachach domów (stad powszechne płaskie dachy), na niedostępnych skarpach, w postaci półprzepuszczalnych parkingów lub trawników wzdłuż dróg dojazdowych. W istniejącą, już zaprojektowaną kiedyś tkankę miejską (zieleń, rekreacja, drogi, usługi, parkingi, oświata itp) wrzucamy dodatkowe kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców - bez jakiegokolwiek pomysłu co dalej będzie się działo, gdzie ci wszyscy nowi i starzy mieszkańcy pójdą/pojadą w wolnym czasie.
    Ludzie, oglądajcie plany miejscowe - kopalnia wiedzy!

    • 14 4

    • Gdzie pojda

     Jak gdzie?
     Do kolejnego centrim handlowego

     • 3 2

   • Jest to spowodowane tym, że po wojnie w Śródmieściu zamieszkało wielu Kresowiaków przyzwyczajonych do szerokich, zarośniętych przestrzeni, co zaowocowało wyburzaniem licznych kamienic po to, by na ich miejscu pleniły się chwasty.

    • 0 0

  • Plan jest taki

   Plan jest taki ja im pozwolę na budowę nawet drapacza a oni mi sprzedadzą hehee znaczy dadzą za darmo mieszkania i będzie super mam nadzieje że dolicze . Się ich w rozliczeniu majątkowym

   • 9 2

  • Rzadzacy się skarżą na małą dzietność, a osiedli przybywa. Miejsc dla dzieci w przedszkolach brakuje. Dróg do nowych osiedli tez nie ma.

   Co by było jakby naprawdę byl wyz demograficzny z poczatku lat 80. Starowke by zbuzyli, aby postawic drapacz chmur.

   • 7 1

  • A gdzie ludzie mają mieszkać? (1)

   • 3 4

   • Ludzie mieszkają tam gdzie taniej - południe lub górny taras, ewentualnie domek za miastem w cenie 3 pokojowego mieszkania. Zobaczymy, kto zamieszka w Zajezdni i w nowej Letnicy Robygu, lub w molochu na pasie startowym -

    Ludzie mieszkają tam gdzie taniej - południe lub górny taras, ewentualnie domek za miastem w cenie 3 pokojowego mieszkania. Zobaczymy, kto zamieszka w Zajezdni i w nowej Letnicy Robygu, lub w molochu na pasie startowym - lekko licząc to ponad 50 tys. nowych mieszkańców - to tak jakby przenieść cały Chełm nad morze, albo oba Wrzeszcze.
    Z resztą nieważne kto i ilu - ważne, ze na terenie przeznaczonym pod deweloperkę nie powstanie już nic innego! Żaden deweloper nie powie - staczy mieszkań, zróbmy park albo basen. Dogęszczamy miasto tylko zabudową mieszkaniową lub hotelową, tylko tym, co można sprzedać. A ponieważ kasa miejska jest pusta, należy się liczyć, że sprzedane zostanie wszystko, co ewentualnie mogłoby służyć mieszkańcom - łącznie z parkami i pasem nadmorskim. Po co powiększać Park Reagana, skoro można go sprzedać pod zamknięte osiedla lub hotele?

    • 4 4

  • Wykup działki. Nie będzie problemu. (2)

   • 0 0

   • Dlaczego deweloper ma decydowac o pogorszeniu jakosci zycia tysiecy Gdanszczan./? Dlaczego mamy sie z tym godzic a odpowiedzialne sluzby ..za ten stan...zniknely,nie ma ich /obserwoja? ..Gdzie jest to cholerne CBA w

    Dlaczego deweloper ma decydowac o pogorszeniu jakosci zycia tysiecy Gdanszczan./? Dlaczego mamy sie z tym godzic a odpowiedzialne sluzby ..za ten stan...zniknely,nie ma ich /obserwoja? ..Gdzie jest to cholerne CBA w tym miescie ?Dlaczego przez durni,na urzedach sprzedaje sie zielone tereny pod beton nie zostawiajac mieszkancom dokladnie nic/...Ktory wz obecnych deweloperow mieszka po sasiedzku w miescie a nie na obrzezach lub w innym panstwie?Czy wszyscy odpowiedzialni urzednicy za te machloje wybudowali sie juz poza miastem?

    • 0 0

   • Moze w niektorych rejonach nie powinno byc wiecej dzialek do wykupu i zabudowy?

    Moze pieniadz nie powinien decydowac o tym czy urzednik zdecyduje sie cos zniszczyc,zagescic,sprzedac ,przeksztalc,oddac za zlotowke,przekazac na fundacje a pizniej przeksztalcic,przekazac zabytek i wierzyc developerowi

    Moze pieniadz nie powinien decydowac o tym czy urzednik zdecyduje sie cos zniszczyc,zagescic,sprzedac ,przeksztalc,oddac za zlotowke,przekazac na fundacje a pizniej przeksztalcic,przekazac zabytek i wierzyc developerowi na slowo?Skoro sila nabywcza dewelopera jest kilkadziesiąt razy wieksza od statystycznego Kowalskiego..to prawa tego Kowalskiego powinny byc pod szczegolna piecza i ochrona urzednikow...ale nie..nie.nie....jest inaczej... Kto kupujac mieszkanie pomysli ze na dzialke miedzy blokami jeszcze mu cos dosztukuja /Mogliscie kupic ,wykupic sobie ta dzialke jeszcze tak beszczelnie powiedza .Tylko ,ze mlodzi ludzie juz wzieli kredyt na 30 lat a pan deweloper obraca milionami i tyle co ja zbiore przez cale zycie on nosi w kieszeni swoich spodni,wiec..tak on taka dzialke z pewnoscia moze sobie wykupic..tym bardziej jesli umie sobie zaskarbic urzednicza przychylnosc....(MA CZARUJACY USMIECH) tlum ma zyc na kupie ,kupie zabudowan i klaustrofobicznej przestrzeni..bo pan urzednik podpisal papiery za ktore powinien gnic w lochu . Byla dzialka.byla wolna przestrzen,,,niee trzeba sprzedac po co ludziom komfort..niech patrza w okana sasiadom...przeciez developer i urzedas tam mieszkac nie beda .Ciekawe dla kogo te tluste swinie trzymaja pas nadmorski/?Kto tam postawi hotele..ten krol.

    • 0 2

 • (7)

  Wystarczy już tych osiedli..

  • 325 53

  • Jak tak dalej pójdzie, to autem ani nie wyjedzie, ani nie przyjedzie, (3)

   jednym z nielicznych środków będzie rower. Jeśli bezrobocie by nie istniało, to nie byłoby szans wyjechać z domu rano, wszyscy do pracy, dziś już jest problem na zielonej do tunelu, a jeszcze nie wszystkie wieżowce na Przymorzu są oddane.

   • 20 7

   • pozostaja jeszcze helikoptery lub drony ladujace na dachach.

    • 8 0

   • rynek już powoli się nasyca mieszkaniami, jeszcze trochę a cała ta bańka pęknie (1)

    • 16 2

    • Prawda , zakazali handlu ziemią to rodzice słoikowi już nie mają za co mieszkanka kupić

     • 0 0

  • Czyli co?

   Koleżka na preferencyjnych warunkach nabył nieruchomość z przeznaczeniem na basen, po czym dokonano jej przekształcenia i już można budować mieszkania? Kupił za grosze i teraz może golić frajernię? To się nazywa zasada kreowania zaufania do organów publicznych? Zasada zdrowej konkurencji? Przypomnijcie mi proszę, kto odpowiada za tego typu sprawy?

   • 33 3

  • lepsze to niż droga czerwona

   • 3 5

  • hehehe robia was jak ostatnich jeleni

   i slusznie! a na ch.j wam pływalnie? wam potrzebny przewodnik podczas wyborów władz, by was walil po tych pustych łbach, gdy probojecie po raz kolejny skreslac te same nazwiska co od kilku kadencji was robia jak małych jasiów, a nie obiektów rekreacji sie zachciewa :-)))

   • 13 1

 • Szkoda basenu (12)

  Uczyłam się tam pływać. Warto, żeby pływalni było w Trójmieście więcej - pływać można przecież cały rok, a jak wspaniale wpływa to na zdrowie!

  • 406 15

  • (5)

   Po sąsiedzku budują drugi basen. Dużo lepszy. Dwa obok siebie to trochę za dużo

   Ps trwa tez budowa basenu w Osowej i na Stogach. Niedługo tez na Oruni

   • 5 35

   • Bzdura! Tam ma być basenik, a nie basen. (1)

    • 26 4

    • całe życie w misce kąpany no to wiesz .... dla niego to baaasen

     • 0 0

   • Basen na Stogach (1)

    Basenu na Stogach juz podobno ma nie być bo za droga inwestycja, nawet na trójmieście są artykuły o tym.
    Adamowicz sie wylansował i jak zwykle nie dotrzymuje słowa.

    • 9 4

    • BASEN STOGI

     Już w budowie

     • 6 0

   • przecież ZNACZNIE mniejsze, a przede wszystkim płytszy

    za pieniądze włożone w Start zamiast Kościuszki byłby i na remont Startu i na lokalny basen przy szkole

    • 5 2

  • (4)

   Ale z artykułu nie wynika, że basenu nie będzie. Będzie basen, ale będą też mieszkania. Taki plan uchwala miasto.
   Po co więc ten lament?
   Ja na przykład chciałbym mieszkać na osiedlu z basenem.

   • 6 12

   • (1)

    Problem w tym że jak deweloper dociśnie to będzie basenik dla mieszkańców apartamentowca a nie obiekt ogólnodostępny!

    • 14 0

    • Jak docisnie to skonczy sie zakupem basenu sztuk 1 (slownie: jeden) dla Szpitala na Zaspie.

     • 6 0

   • bredzisz, będzie tylko base

    przecież to oczywiste i TO właśnie wynika z artykułu.

    DEWELOPER ZAŁATWIŁ ZMIANĘ PLANY Z URZĘDASAMI

    • 3 0

   • Proszę! Dodatkowo stówa do opłat za mieszkanie na fundusz remontowy basenu :-)

    Jezu, jakie osły ten świat nosi...

    • 1 0

  • Mądrala

   A kiedy kupiłeś bilet? No wlasnie to sie nie odzywaj

   • 0 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.