Osiem aut skradzionych z jednej posesji

2 czerwca 2020, 15:30
Rafał Borowski

Właściciel firmy z Chwarzna padł ofiarą wyjątkowo zuchwałej kradzieży. Złodzieje ukradli z jego posesji jednocześnie aż osiem samochodów. - Ustalamy wszelkie okoliczności i ewentualnych świadków zdarzenia - komentuje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Jak poinformował nasz czytelnik, kilka dni temu doszło do wyjątkowo zuchwałej kradzieży, której okoliczności wyglądają jak żywcem wyjęte z lat 90.

Młodszym czytelnikom warto wyjaśnić, że pierwsza dekada po transformacji ustrojowej była w Polsce "złotym okresem" przestępczości samochodowej. Policyjne statystyki mówią same za siebie. W roku 1999 z polskich ulic zniknęło aż ok. 71,5 tys. samochodów, zaś w roku 2019 odnotowano ok. 9 tys. tego typu kradzieży.

Z informacji naszego czytelnika wynikało, że w Chwarznie łupem złodziei padło kilka samochodów marki Mercedes. Co zaskakujące, wszystkie miały zniknąć tej samej nocy z tej samej posesji. Wynika z tego, że kradzieży pojazdów dokonano na terenie warsztatu samochodowego, autohandlu lub firmy transportowej.

Stróże prawa potwierdzili, że do takiego zdarzenia doszło, ale ze względu na dobro toczącego się w tej sprawie postępowania nie ujawnili zbyt wielu szczegółów. Nie udało nam się ustalić, gdzie dokładnie doszło do kradzieży oraz jaka jest szacunkowa wartość skradzionych samochodów.

- W poniedziałek ok. godz. 9:20 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie od właściciela firmy. Ze zgłoszenia wynikało, że z posesji zostało skradzionych w przeciągu weekendu osiem samochodów. Policjanci wykonali już oględziny na miejscu zdarzenia i zabezpieczyli ślady oraz nagrania z monitoringu. Ustalamy wszelkie okoliczności i ewentualnych świadków zdarzenia. To wszystko, co mogę powiedzieć na tę chwilę - informuje mł. asp. Jolanta Grunert, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.
Czy skradziono ci kiedyś samochód?
12%

tak, ale udało się go odzyskać

20%

tak i nigdy więcej go nie zobaczyłe(a)m

27%

nie, ale włamano mi się do auta

41%

nie, nigdy nie skradziono mi samochodu i nie włamano do samochodu

zakończona

łącznie głosów: 1671