Osowa wygrała imprezę za najwyższą frekwencję w wyborach

15 lipca 2020, 11:15
Ewelina Oleksy

82,7 proc. mieszkańców Osowej wzięło udział w niedzielnych wyborach prezydenckich. To absolutny rekord w Gdańsku. Dzielnica w nagrodę dostanie "sportową niedzielę", czyli imprezę, którą zorganizuje tam miasto.Mieszkańcy dzielnicy Osowa mogą być z siebie dumni. To oni najliczniej poszli w niedzielę do wyborczych urn. Miasto postanowiło ich za to nagrodzić.

- W naszym wyborczym dzielnicowym wyścigu wygrała Osowa - dzielnica, gdzie obywatelskość jest na wysokim poziomie. Gratuluję mieszkańcom i dziękuję za ten obywatelski gest. Zorganizujemy tam sportową niedzielę w nagrodę. Wspólnie z Radą Dzielnicy oraz mieszkankami i mieszkańcami ułożymy program tak, by aktywnie spędzić tam niedzielę, 6 września - mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. - W aktywną niedzielę nie zabraknie turnieju sportowego dla dzieci i młodzieży, warsztatów z trenerami, biegów sportowych i atrakcji dla najmłodszych.
Czytaj też:Frekwencja w Trójmieście. Gdzie największa i najmniejsza

Poza Osową, gdzie frekwencja sięgnęła 82,7 proc., na podium znalazły się: Wzgórze Mickiewicza z frekwencją na poziomie 81,60 proc. oraz Kokoszki z 81,04 proc.
Najniższa frekwencja była z kolei na Olszynce i Rudnikach.

Niespodzianki dla wszystkich mieszkańcówW ramach nagrody za wysoką frekwencję Gdańsk przygotował kilka niespodzianek dla wszystkich mieszkańców.

Posiadacze Karty Mieszkańca mogą skorzystać z bezpłatnego, dodatkowego wejścia do Hevelianum w dniach 18-24 lipca. 24 lipca na parkingu w Urzędzie Miejskim rozdawane będą bezpłatne zestawy nasion łąki miejskiej. Przez cały okres letni organizowane będą darmowe i plenerowe wydarzenia artystyczne - m.in. koncerty i spektakle teatralne dla dzieci - w parku Oruńskim czy Teatrze Leśnym. Szczegółowy harmonogram wydarzeń jest dostępny na miejskiej stronie.

Wyniki wyborów w TrójmieścieW skali całego Trójmiasta, najwyższa frekwencja była w Sopocie - 77,59 proc. Miasto wygrało dzięki temu 30 tys. zł w metropolitalnej bitwie o głosy organizowanej przez Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot.
Czy powinno się nagradzać mieszkańców za wysoką frekwencję wyborczą?
64%

tak, to dobry pomysł i zachęta do głosowania

8%

trudno powiedzieć, zależy, w jaki sposób

28%

nie, udział w wyborach to nie zawody

zakończona

łącznie głosów: 1982