stat

Ostrzeżenie przed bombą i ewakuacja Urzędu Miasta Gdynia

23 stycznia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Michał Sielski
aktualizacja:14:39 (23 stycznia 2019)
Policja zamknęła Urząd Miasta Gdyni.

W godzinach przedpołudniowych do Urzędu Miasta w Gdyni przysłano e-mail z ostrzeżeniem o podłożonej bombie. Pracownicy zostali ewakuowani.żadnej bomby nie odnaleziono.Aktualizacja, godz. 14:38. Urzędnicy wracają do pracy. Policjanci przeszukali wszystkie pomieszczenia i nie znaleźli nic groźnego.Policjanci przyznają w nieoficjalnych rozmowach, że prawdopodobieństwo podłożenia bomby jest niskie. Dlatego urzędnicy mogli pozostać w pracy, ale oba gmachy - zarówno przy al. Piłsudskiego, jak i 10 Lutego - zostały po godz. 11 zamknięte dla petentów.

Trwa jednak przeszukiwanie budynku przez policjantów z psami.

- Naczelnicy wydziałów poinformowali pracowników, że każdy, kto czuje się zagrożony, może opuścić budynek. Część osób z tej możliwości skorzystała - mówi rzecznik gdyńskiego magistratu Agata Grzegorczyk.


O godz. 13:30 na godzinę będą musieli wyjść wszyscy. W mailu była bowiem informacja, że bomba wybuchnie o godz. 14.

- Nie lekceważymy zagrożenia. Dlatego proszę także o przerwanie obrad Rady Miasta i opuszczenie budynku przez radnych - poinformował prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.
Przypomnijmy, że dzień wcześniej fałszywy mail z ostrzeżeniem o podłożonej bombie przyszedł do Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku. Ewakuowano pracowników Urzędów Marszałkowskiego i Wojewódzkiego, które mieszczą się w tym samym budynku.
Czy budynki powinny być ewakuowane po mailowej informacji o bombie?
17%

nie

83%

tak

zakończona

łącznie głosów: 1552