stat

Oszukiwała hotele i fanów muzyki

11 października 2018, 14:00
Rafał Borowski

Schemat jej działania był prosty - meldowała się w hotelach, a po kilku dniach pobytu po prostu znikała bez płacenia rachunków. W ten sposób oszukała właścicieli sześciu hoteli w centrum Gdańska na łączną kwotę ok. 6 tys. zł. Oprócz tego, dorabiała sobie na sprzedaży fikcyjnych biletów na koncerty światowych gwiazd muzyki. Stróże prawa zatrzymali już 26-letnią mieszkankę Mławy.Od pewnego czasu funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku pracowali nad serią oszustw, których ofiarą padali właściciele hoteli i apartamentów w centrum miasta. Choć schemat działania sprawczyni wydawał się banalnie prosty, okazał się zaskakującą skuteczny.

- Nieuczciwa klientka po zakwaterowaniu i spędzeniu co najmniej kilku dni w danym miejscu, niepostrzeżenie wychodziła z hotelu nie płacąc rachunków - wyjaśnia krótko asp. Karina Kamińska, rzecznik prasowy gdańskiej policji.
W ten niezbyt wyszukany sposób oszukała sześciu przedsiębiorców z branży hotelowej, którzy wycenili swoje straty na łączną kwotę blisko 6 tys. zł. Co ciekawe, młoda kobieta raz meldowała się w hotelu na podstawie sfałszowanych dokumentów, a innym razem... przedkładała autentyczne dane.

Nic dziwnego, że policjanci dość szybko wpadli na trop oszustki i powiązali ją z innym nieuczciwym procederem. Wszystko wskazywało na to, że jest ona odpowiedzialna również za oszustwa na aukcjach internetowych. Kobieta oferowała wejściówki na koncerty światowych gwiazd estrady, a chętnych na skorzystanie z oferty nie brakowało. Fani muzyki przelewali pieniądze na wskazany rachunek bankowy, ale oczywiście żadnych biletów nigdy nie otrzymali.

Złodziejska passa "przedsiębiorczej" kobiety zakończyła się we wtorek. Zgodnie z ustaleniami operacyjnymi, okazała się nią mieszkanka Mławy bez stałego miejsca zamieszkania. Warto wspomnieć, że oszustka była już notowana przez policję za podobne przestępstwa, popełnione na terenie innych województw.

- Na podstawie zebranych informacji policjanci ze Śródmieścia wytypowali mieszkanie, w którym przebywała poszukiwana przez nich 26-latka. Kobieta została zatrzymana i doprowadzona przez policjantów do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Wczoraj na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego prokurator ogłosił jej w sumie osiem zarzutów oszustwa - informuje asp. Kamińska.
Czy kiedykolwiek padłeś ofiarą oszustów internetowych, np. podczas zakupów na aukcji?
6%

tak, wiele razy

29%

tak, ale tylko raz

47%

nie, chociaż kupuję dużo rzeczy w sieci

18%

nie, bo nie kupuję niczego w internecie

łącznie głosów: 1285