PG liderem

2 kwietnia 2003 (artykuł sprzed 18 lat)
dk
Pierwsze miejsce wśród uczelni technicznych i czwarte wśród ogółu uczelni państwowych zajęła Politechnika Gdańska w rankingu przygotowanym przez "Newsweek". Z kolei, w rankingu "Polityki" wysokie lokaty zajęły dwa kierunki realizowane na PG - informatyka i ekonomia.

W rankingu "Kuźnia menedżerów", opublikowanym na łamach "Newsweeka", PG zajęła 12. lokatę.
- Miejsca zdobyte przez naszą uczelnię w poszczególnych typach rankingów są tym cenniejsze, że kryterium, które posłużyło do ich opracowania to opinie pracodawców - informuje Beata Ożarzewska, rzecznik PG. - Z ogromnym zadowoleniem należy również zauważyć bardzo mocną pozycję całego trójmiejskiego środowiska akademickiego, gdyż pozostałe uczelnie też zajęły w swoich kategoriach wysokie lokaty.

Tygodnik "Polityka" ocenił ofertę edukacyjną na siedmiu najpopularniejszych kierunkach. Dwa kierunki prowadzone przez PG zostały bardzo dobrze ocenione. Informatyka znalazła się w ogólnej klasyfikacji na miejscu siódmym, a wśród uczelni o profilu technicznym - na czwartym. Zaś ekonomia zajęła pierwszą lokatę wśród uczelni technicznych, a w klasyfikacji ogólnej awansowała z pozycji 18 na 14.

Newsweek: Ranking uczelni
Polityka: Ranking wyższych uczelni 2003

dk

Opinie (59)

 • W rankingu Polityki PG oczywiście za UG.

  • 0 0

 • Peace!!!

  Choć nie mam powodów do szczególnego faworyzowania PG na tle UG, to chcę powiedzieć, że znam kupę kumatych gosci po jednej i drugiej uczelni i uważam, że nie ma powodu do podżegania wiecznej wojny miedzyuczelnianej. Trzymajmy sie raczej razem.

  • 0 0

 • abra kadabra

  no no 5 lat na uniwerku nie jest złe - UG to uczelnia nie wiedzialem (mój znajomy 4 i 5 rok zrobiłem w jednym roku i jeszcze pracował a nie był jakiś wybitnie zdolny)- inni na 1 roku - szkoda gadać
  p.s. to

  no no 5 lat na uniwerku nie jest złe - UG to uczelnia nie wiedzialem (mój znajomy 4 i 5 rok zrobiłem w jednym roku i jeszcze pracował a nie był jakiś wybitnie zdolny)- inni na 1 roku - szkoda gadać
  p.s. to oczywiście każdego wybór co studiuję co w życiu wybiera (o to przeciez chodzi :trudniej czy łatwiej ?)
  ekonomistów i prawników u nas ci dostatek :-)))))))

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.