stat

Tysiące gdynian maszerowało i obserowało barwną paradę

11 listopada 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
MKo, ms

Gdyńska Parada Niepodległości przemaszerowała przez centrum miasta. Spokojny, barwny pochód obserwowało kilka tysięcy gdynian, którzy całymi rodzinami postanowili wspólnie uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.Zobacz naszą relację: Parada Niepodległości 2018 w Gdańsku

Kilka tysięcy gdynian w każdym wieku przemaszerowało w spokojnej i radosnej paradzie, która odbywała się pod hasłem Setne Urodziny Niepodległej. Korowód przemaszerował spod dworca Gdynia Główna na skwer Kościuszki.

Parada wystartowała o godz. 12. Tradycyjnie swoje poczty wystawiły gdyńskie instytucje i organizacje. Maszerowały więc przedszkolaki i uczniowie, zuchy i harcerze, członkowie i sympatycy klubów sportowych Arka Gdynia, Seahawks Gdynia i Gdyńskich Niedźwiadków.

W paradzie udział wzięli pracownicy hospicjum, członkowie stowarzyszenia Morsów, studenci Akademii Marynarki Wojennej, strażacy i wielu, wielu innych.

Przemarsz trwał ponad godzinę i zakończył się składaniem kwiatów pod pomnikiem Polski Morskiej.
Kolejka do zwiedzania Banku Polskiego w Gdyni

Święto niepodległości w Sopocie. Przez miasto przejechała parada zabytkowych autTrasa parady została wytyczona między gmachem dworca, przez ul. 10 Lutego, na Skwer Kościuszki. Oficjalne uroczystości odbędą się pod Pomnikiem Polski Morskiej.

Zobacz także: Barwna Parada Niepodległości przeszła ulicami Gdańska

W trakcie parady z utrudnieniami w ruchu muszą liczyć się kierowcy. Do godz. 12:30 zamknięta dla ruchu jest ul. Starowiejska zobacz na mapie Gdyni (między Dworcową a 3 Maja), do godz. 13.00 utrudnienia w ruchu będą też na Dworcowej zobacz na mapie Gdyni, Podjazd zobacz na mapie Gdyni, 3 Maja zobacz na mapie Gdyni, 10 Lutego zobacz na mapie Gdyni.

Najdłużej z ruchu wyłączony będzie Skwer Kościuszki, a także ul. Borchardta zobacz na mapie Gdyni i Waszyngtona zobacz na mapie Gdyni (od Skweru do skrzyżowania z Derdowskiego i Hryniewickiego). Ruchem w tych miejscach kieruje policja, straż miejska oraz służby porządkowe organizatora.
Czy wziąłeś udział w tegorocznych obchodach Święta Niepodległości?
47%

tak, byłem na jednej z Parad w Trójmieście

5%

zamierzam wciąć udział w jakiejś imprezie

27%

nie, świętuję w domu

21%

nie, z innych powodów

zakończona

łącznie głosów: 1905

MKo, ms