Park Centralny w Gdyni. Większy budżet na drugi etap

19 sierpnia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Małgorzata Zimnoch
Najnowszy artukuł na ten temat

Park Centralny w Gdyni powiększył się dla dzieci

Po 10 miesiącach od rozpoczęcia prac gotowy jest pierwszy etap budowy Parku Centralnego w Gdyni. Trwają analizy ofert, które wpłynęły w drugim przetargu na drugi etap prac. Urząd Miasta postanowił zwiększyć budżet na tę cześć inwestycji o 900 tys. zł.Etap pierwszy - strefa ciszy, boisko do gry w bule, wybieg dla psówJesienią 2018 roku rozpoczęły się prace przy budowie Parku Centralnego w Gdyni. Pierwszy etap - obejmujący obszar między ulicami Legionów i Tetmajera zobacz na mapie Gdańska - jest już zamknięty. Wykonawca zgłosił zakończenie robót, trwają odbiory, do końca miesiąca ta część parku - jak zapowiada Urząd Miasta - ma zostać oddana mieszkańcom.

- Przekażemy pierwszą część parku mieszkańcom z odpowiednią oprawą, ale szczegółów póki co nie chcę jeszcze zdradzać - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Etap drugi - park linowy, skatepark dla najmłodszych, parking rowerowyDrugi etap obejmuje teren między ul. Legionów a pawilonem zobacz na mapie Gdańska przy istniejącym skateparku. Po nieudanym pierwszym przetargu rozpisano drugi. Budżet inwestycji po aktualizacji kosztorysu został powiększony o kwotę 869 tys. 149 zł i wyniesie ponad 8 mln 600 tys. zł.

- Na początku sierpnia otworzyliśmy oferty przetargowe na wykonanie II etapu inwestycji. Wpłynęły dwie oferty: na 12 mln 370 tys. zł oraz na 9 mln 488 tys. 752 zł, które są jeszcze analizowane - informuje Marek Łucyk.

Etap trzeci - staw, fontanny, polana piknikowa, gastronomiaTrzeci etap - czyli strefa C (strefa wypoczynku) wraz ze strefą D (strefa buforowa) zobacz na mapie Gdańska znajduje się jeszcze w fazie projektowej. W ramach tej części powstanie parking podziemny na 270 samochodów, staw z fontanną, który zimą będzie służyć jako lodowisko, polana piknikowa oraz budynek z małą gastronomią.

Park Centralny będzie kosztował 36 mln złCały Park Centralny, czyli wszystkie cztery strefy funkcjonalne, zostanie ukończony w 2021 roku. Planowany koszt inwestycji - po obecnym zwiększeniu budżetu na drugi etap - to ok. 36 mln zł.

Czy 36 mln zł to dużo za tego typu inwestycję?
55%

tak

45%

nie

zakończona

łącznie głosów: 1288