Park Oliwski ponownie rozbłyśnie w marcu

19 lutego 2020, 7:00
rb

Iluminacja drzew i krzewów, a także zbiorników wodnych - w ramach akcji "światło w zieleni" od 19 do 22 marca park Oliwski ponownie rozbłyśnie tysiącami lampek, tym razem jednak w mniej świątecznej odsłonie.Park Oliwski to doskonałe miejsce do prezentowania iluminacji świetlnych. W tym roku przez dwa miesiące mogliśmy podziwiać dekoracje latarniowe, bramy ledowe, figury świetlne w kształcie żaglowców czy napis "Gdańsk". Na kolejną okazję, żeby zobaczyć iluminacje, nie będziemy musieli długo czekać.

Iluminacje świetlne w parku Oliwskim w marcuTym razem nie miasto, a prywatna firma oświetli park Oliwski. Wszystko odbywać się będzie w ramach akcji "światło w zieleni". Organizatorzy - firma LBL - chcą zwrócić uwagę na nową jakość oświetlenia terenów zielonych, która nie niszczy elementów cienia i "wykazuje szacunek dla nocnego środowiska parku".

- Staramy się udowodnić, że odpowiednio przeprowadzona iluminacja pozwala na poszerzenie oferty edukacyjnej i kulturalnej parku, ma szansę kształtować jego inny, nocny wizerunek oraz kreować ujmujący nastrój i atmosferę. Jest to też zaproszenie mieszkańców Gdańska i okolic do wieczornych spacerów po parku - mówi Ewa Szlachta, koordynator projektów z firmy LBL.

Seminarium dla profesjonalistów zajmujących się zielenią i oświetleniem przestrzeni publicznych19 marca w Oliwskim Ratuszu Kultury odbędzie się także seminarium dla profesjonalistów zajmujących się zielenią i oświetleniem przestrzeni publicznych.

- Seminarium poprowadzą naukowcy i projektanci z wrocławskich uczelni oraz eksperci iluminacji z Signify (Philips). Po zmroku w parku dla tej samej grupy profesjonalistów przeprowadzone zostaną warsztaty z zakresu techniki świetlnej - kończy Ewa Szlachta.
Zobacz świąteczne iluminacje w parku Oliwskim
Czy często bywasz w parku Oliwskim?
18%

bardzo często

68%

kilka razy do roku

11%

może raz w życiu mi się zdarzyło

3%

nigdy tam nie byłe(a)m

zakończona

łącznie głosów: 1371

rb