Park w Śródmieściu gotowy, choć nie do końca

3 września 2020, 21:00
Michał Sielski
Najnowszy artukuł na ten temat

Gdynia: remont chodników przy ul. 10 Lutego na półmetku

Gdynia pochwaliła się zakończoną budową parku kieszonkowego w ŚródmieściuMapka miasta. Zamiast klepiska zastawionego autami, mamy krzewy i trawnik. Brakuje jeszcze elementów małej architektury. Ławki, kosze na śmieci i inne wyposażenie zakupione zostaną za 250 tys. zł z budżetu Rady Dzielnicy Śródmieście.Park kieszonkowy na skrzyżowaniu ulic Abrahama i KilińskiegoMapka to kolejny krok programu "Klimatyczne centrum", mającego sprawić, że Śródmieście Gdyni będzie bardziej przyjazne dla mieszkańców.

Czytaj więcej: Rewolucja w gdyńskim Śródmieściu.

Miejscy urzędnicy właśnie pochwalili się, że inwestycja została zakończona.

- Oddana przestrzeń jest nie tylko miejscem wypoczynku dla mieszkańców, ale także dzięki przyjaznym środowisku nawierzchniom przepuszczalnym mamy możliwość zatrzymania znacznych ilości wód opadowych w gruncie i zasilenie nimi stworzonego miejsca na ogród deszczowy. Cieszy mnie kolejna zielona inwestycja zrealizowana w ramach Klimatycznego Centrum - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.
Mieszkańcy od razu zwrócili jednak uwagę, że przestrzeń, dotąd zastawiona na dziko przez samochody, została zagospodarowana. W parku są nowe krzewy, byliny, rośliny cebulowe, drzewa, trawnik oraz nawierzchnie mineralne, ale miejsce to wciąż sprawia wrażenie pustego i nie do końca wykorzystanego placu. I nie pomylili się, bo to nie koniec inwestycji.

Park zostanie doposażony, ale już z pieniędzy Rady Dzielnicy Śródmieście. W środę, 2.09.2020, podjęto uchwałę, na mocy której rada dzielnicy przeznaczy 250 tys. zł na doposażenie parku m.in. w elementy małej architektury.

Przypomnijmy, że "Klimatyczne centrum" to plan inwestycyjny polegający na budowie parków, skwerów, przejść dla pieszych, dróg rowerowych i miejsc relaksu. W latach 2020-2021 Gdynia chce wydać na to 18 mln zł.
Lubisz wypoczywać w małych skwerach i parkach?
52%

tak, mają swój urok

28%

to zależy od ich lokalizacji

20%

nie, wolę inne miejsca

zakończona

łącznie głosów: 679