Partia Szymona Hołowni chce wystartować w wyborach samorządowych

13 maja 2022, 20:00
Ewelina Oleksy
Trójmiejscy działacze partii Polska 2050 Szymona Hołowni zaprezentowali się 13 maja w Gdańsku. Więcej zdjęć (5)

Trójmiejscy działacze partii Polska 2050 Szymona Hołowni zaprezentowali się 13 maja w Gdańsku.

fot. Piotr Hukało/Trojmiasto.pl

Trójmiejscy działacze partii Polska 2050 Szymona Hołowni zaprezentowali się 13 maja w Gdańsku.

fot. Piotr Hukało/Trojmiasto.pl

Po kilkunastomiesięcznej batalii sądowej partia Polska 2050 Szymona Hołowni została prawomocnie zarejestrowana. W piątek w Gdańsku zaprezentowano jej trójmiejskich przedstawicieli. Pojawiła się też pierwsza deklaracja odnośnie startu w najbliższych wyborach samorządowych.Zarejestrowana już partia Polska 2050 Szymona Hołowni przedstawiła w piątek w Gdańsku swoje regionalne struktury - zaprezentowali się pełnomocnicy oraz pierwsi członkowie ugrupowania na Pomorzu.

Przy okazji zadeklarowano też gotowość do startu w kolejnych wyborach samorządowych.

Będą startować w kolejnych wyborach- Jako partia chcemy wziąć odpowiedzialność za nasz kraj w każdym wymiarze. Więc na pewno będziemy wspólnie działać, żeby zmieniać rzeczywistość - zarówno na poziomie gmin i powiatów, jak i całego kraju. Dlatego w najbliższych wyborach na pewno będziemy obecni, ale na przedstawienie kandydatów jest jeszcze za wcześnie - powiedziała Agnieszka Buczyńska, sekretarz generalny partii, pytana przez nas o to, czy Polska 2050 wystawi swoich kandydatów na prezydentów Gdańska, Gdyni i Sopotu oraz na miejskich radnych.
Przedstawiono natomiast pełnomocników partii w regionie pomorskim. To: Bartosz Szmajchel, który jest jednocześnie liderem Stowarzyszenia Polska 2050 w powiecie gdańskim, Wioleta Tomczak, sprawująca także funkcję lidera Stowarzyszenia w Gdyni i Łukasz Kopeć, lider Polska 2050 w Gdańsku.

Były problemy z zarejestrowaniem partiiSprawa rejestracji partii Polska 2050 Szymona Hołowni ciągnęła się od 2020 roku. Ostatecznie udało się to zrobić niedawno. Z czego wynikały problemy?

- Okazało się, że ktoś nas ubiegł, przerejestrował swoją partię na nazwę Polska 2050 i rozpoczął tryb odwoławczy, wykorzystując wszelkie możliwe środki, żeby wydłużyć ten czas. Dlatego czekaliśmy ponad rok na to, żebyśmy w końcu mogli mieć prawomocnie zarejestrowaną partię - tłumaczy Buczyńska.
Czytaj też:

Szymon Hołownia ogłosił w 2019 r. w Gdańsku start w wyborach prezydenckichPrzedstawiciele Polski 2050 Szymona Hołowni podkreślali, że do partii należą już "eksperci, aktywiści, samorządowcy, nauczyciele, przedsiębiorcy, społecznicy, ludzie młodzi, którym bliskie są m.in. tematy związane z ekologią".

- To czas młodych, stawiamy na młodych, bo młodzi to przyszłość i chcemy, by było ich wśród nas jak najwięcej - podkreślali. - Naszą partię w dużej części tworzą osoby, które dotąd nie angażowały się w politykę, które wnoszą do niej świeże spojrzenie, ogromny zapał, są odważni i chcą zmieniać Polskę, aby stała się nowoczesnym, zielonym i bezpiecznym krajem.
Działasz w partii politycznej?
5%

tak, aktywnie działam

5%

kiedyś działałe(a)m, teraz już nie

7%

nie, ale planuję zacząć

83%

nie i nie zamierzam

zakończona

łącznie głosów: 1271

Opinie wybrane


wszystkie opinie (378)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.