Pięć dni utrudnień na estakadzie Kwiatkowskiego

24 września 2020, 12:00
Michał Sielski

Korki na ul. MorskiejMapka, rozlewające się nawet na obwodnicę i ul. HutnicząMapka, to nie są wszystkie niedogodności, na jakie w końcówce września muszą przygotować się jeżdżący po Gdyni. W sobotę rozpoczyna się remont dylatacji na estakadzie KwiatkowskiegoMapka, co będzie wiązało się z zamykaniem jednego pasa.Od soboty zwężone są dwa pasy (po jednym w każdym kierunku) na wysokości przystanku SKM Janowo. Korki w godzinach szczytu zaczynają się nawet kilka kilometrów przed zwężeniem. Początkowo zatkana była nie tylko ul. Morska, ale też alternatywna Hutnicza i dojazd do niej przez ul. Janka Wiśniewskiego. Taki stan rzeczy to efekt budowy węzła integracyjnego wraz z tunelem pod torami przy stacji SKM JanowoMapka w Rumi - kilkaset metrów od granicy z Gdynią.

Budowa tunelu pod SKM zakorkuje GdynięKierowcy zaciskają zęby i stoją w korkach, bo po remoncie będzie lepiej. Ale muszą przygotować się na bardziej intensywne lekcje z cierpliwości.

W sobotę, 26 września 2020 roku, ok. godz. 6 na estakadzie Kwiatkowskiego rozpoczną się bowiem prace polegające na wymianie gumowych elementów dylatacji. Roboty będą prowadzone na jezdni w kierunku Obłuża, na wysokości zjazdu na ul. Janka WiśniewskiegoMapka.

Mały remont, duże korki?- Prace obejmą wszystkie trzy pasy jezdni, ale będą przebiegały etapowo. Oznacza to, że podczas zamknięcia jednego pasa nadal będzie można przejechać ww. odcinek pozostałymi pasami - informują pracownicy Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.
Ten stosunkowo niewielki remont spowoduje jednak kolejne utrudnienia na i tak zakorkowanej na tym odcinku trasie. I to nie tylko w godzinach szczytu.

Na pocieszenie mamy jednak fakt, że remont nie będzie długi. Roboty mają zakończyć się najpóźniej w środę, 30 września.
Rezygnujesz z podróży samochodem, gdy dowiadujesz się o korkach?
20%

tak, często

29%

zdarza się, ale rzadko

51%

nie, nigdy

zakończona

łącznie głosów: 722