Pięć osób zatrzymanych na lotnisku

10 stycznia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Rafał Borowski
Najnowszy artukuł na ten temat

Nowa część terminala częściowo pokryta dachem. Trwa rozbudowa lotniska

Czterech Polaków i Ukrainiec zostało w ostatnich dniach zatrzymanych przez straż graniczą na lotnisku w Rębiechowie. Wszyscy byli poszukiwani listami gończymi. Jeden po uregulowaniu zaległej grzywny został zwolniony, a pozostali trafili do aresztu śledczego.Niewiele ponad tydzień temu informowaliśmy o zatrzymaniu na gdańskim lotnisku między Bożym Narodzeniem a Sylwestrem sześciu mężczyzn, którzy byli poszukiwani przez prokuratury lub sądy.

Czytaj również: Sześciu poszukiwanych zatrzymano na gdańskim lotnisku

Straż Graniczna poinformowała właśnie, że grono lekkomyślnych przestępców powiększyło się o kolejne osoby. W ciągu ostatnich kilku dni, w Rębiechowie zatrzymano czterech obywateli Polski i obywatela Ukrainy, którzy byli ścigani listami gończymi. Polacy przylecieli do kraju z Wielkiej Brytanii, Ukrainiec z Charkowa.

Czterech z pięciu poszukiwanych trafiło z terminala za kraty Aresztu Śledczego przy ul. Kurkowej 12 w Gdańsku. Jakie przestępstwa mieli na swoim koncie?

- 28-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego jest podejrzany o wyłudzenie pieniędzy w sprzedaży internetowej. Na polecenie Prokuratury Rejonowej w Szczytnie poszukiwała go policja w Elblągu. 27-letni obywatel Ukrainy ma do odbycia karę 20 dni pozbawienia wolności za naruszenie Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. 32-letni Polak był poszukiwany był przez wrocławską prokuraturę w celu tymczasowego aresztowania za groźby karalne. 28-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego był poszukiwały przez sądy w Białogardzie i Łobzie. Miał do odbycia kary 1,5 roku za kradzież z włamaniem i 20 dni pozbawienia wolności za popełnione wykroczenie - informuje kpt. Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.
Tylko jeden z zatrzymanych został zwolniony.

- 34-latek przyleciał do Gdańska z Doncaster. Podczas kontroli granicznej funkcjonariusze ustalili, że jest poszukiwany przez sąd. Mężczyzna na cztery dni miał trafić do aresztu, ponieważ nie uregulował 400 zł grzywny. Gdy po kilku godzinach od jego zatrzymania dostarczono dowód wpłaty tej kwoty, skorzystał z możliwości zwolnienia - uzupełnia kpt. Juźwiak.
W 2018 roku funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali łącznie 554 osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości i organy ścigania, w tym na samym gdańskim lotnisku 377.
Ile razy do roku podróżujesz samolotem?
14%

przynajmniej kilkanaście razy

25%

co najmniej kilka razy

33%

nie więcej niż raz, dwa

28%

w ogóle nie podróżuję samolotem

zakończona

łącznie głosów: 3007