Pierwsze tory tramwajowe na budowie Nowej Warszawskiej

20 września 2021, 7:00
as
Najnowszy artukuł na ten temat Nowa Warszawska: raport z budowy linii tramwajowej

Na budowie trasy tramwajowej Nowa WarszawskaMapka ułożono 70 metrów torowiska, po którym na początku 2023 r. pojadą pierwsze składy. Od poniedziałku, 20 września, na kierowców czekać będą utrudnienia na skrzyżowaniu al. Havla i Nowej Warszawskiej. Prace związane z inwestycją idą zgodnie z harmonogramem.Prace związane z budową linii tramwajowej Nowa Warszawska rozpoczęły się już ponad pół roku temu.

Dotychczas udało się na odcinku od ul. Łódzkiej do ul. Piotrkowskiej wykonać chodnik oraz drogę rowerową, na której do ułożenia pozostała jeszcze ostatnia warstwa nawierzchni tzw. ścieralna.

W okolicach pętli Ujeścisko wykonawca robót zakończył prace związane z przygotowaniem terenu i rozpoczął roboty ziemne, przystąpiono także do budowy infrastruktury podziemnej, w tym kanalizacji deszczowej, instalacji sanitarnej i teletechnicznej.

- Aktualnie na ulicy Piotrkowskiej prowadzone są prace związane z budową chodników, trwa przebudowa infrastruktury podziemnej, wykonywane są próby wodociągowe, wykonawca przygotuje się również do przebudowy ciepłociągu - mówi Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Nowa Warszawska - widać już tory tramwajoweWe wrześniu na budowie Nowej Warszawskiej rozpoczęło się układanie torów, po których za nieco ponad rok będą jeździć tramwaje.

- Na ok. 70-metrowym odcinku rozpoczęto już układanie podkładów i szyn, betonowane są również fundamenty pod słupy trakcyjne - dodaje Agnieszka Zakrzacka.
Zmiany w organizacji ruchu, które będą obowiązywać od poniedziałku, 20 września. Więcej zdjęć (7)

Zmiany w organizacji ruchu, które będą obowiązywać od poniedziałku, 20 września.

graf. Trojmiasto.pl

Zmiany w organizacji ruchu, które będą obowiązywać od poniedziałku, 20 września.

graf. Trojmiasto.pl

Od poniedziałku zmiany w ruchu na al. HavlaW poniedziałek, 20 września, na kierowców podróżujących al. Havla i ul. Łódzką czekać będą zmiany w organizacji ruchu. Zmiana dotyczy aut jadących w kierunku ul. Warszawskiej i polegać będzie na zamknięciu północnego jej odcinka, pomiędzy ul. Łódzką a al. Havla. Ruch aut odbywać się będzie po drugiej jezdni (południowej), która dotychczas była drogą jednokierunkową prowadzącą w kierunku al. Havla.

W związku z tym na jezdnię południową przeniesiony zostanie przystanek autobusowy "Przemyska 05" (kierunek Jasień). Zmieni się również lokalizacja przejścia dla pieszych, które powstanie w pobliżu tymczasowego przystanku.

- Taka organizacja utrzyma się do końca listopada. Za utrudnienia związane z realizacją przepraszamy, prosimy o zachowanie ostrożności - kończy Agnieszka Zakrzacka.

Tramwaj połączy Chełm z Jasieniem i MorenąTak będzie przebiegała trasa Nowej Warszawskiej. Więcej zdjęć (7)

Tak będzie przebiegała trasa Nowej Warszawskiej.

graf. Trojmiasto.pl

Tak będzie przebiegała trasa Nowej Warszawskiej.

graf. Trojmiasto.pl

Powstająca nowa trasa tramwajowa połączy al. HavlaMapka z al. AdamowiczaMapka, co umożliwi mieszkańcom Chełmu dojazd na Jasień i Morenę. Zakres prac obejmuje budowę całego, ok. dwukilometrowego odcinka linii tramwajowej. Na trasie powstaną cztery przystanki tramwajowe.

Za realizację zadania odpowiadają firmy MTM SA i firma Rajbud Sp. z o.o., które za pracę zainkasują niecałe 60 mln zł. Inwestycja ma zakończyć się pod koniec 2022 r.
Do twojej dzielnicy dojeżdża tramwaj?
61%

tak

26%

nie, ale jest potrzebny

13%

nie i nie ma takiej konieczności

zakończona

łącznie głosów: 2001

as

Opinie wybrane


wszystkie opinie (219)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.