Piętrowy pociąg na trasie z Trójmiasta do Warszawy

21 kwietnia 2022, 20:00
Krzysztof Koprowski
Najnowszy artykuł na ten temat Piętrusem do Warszawy w 3 godz. za 60 zł
W sezonie letnim 2019 r. z połączeń pociągiem Słonecznym skorzystało ok. 127,5 tys. pasażerów. Więcej zdjęć (4)

W sezonie letnim 2019 r. z połączeń pociągiem Słonecznym skorzystało ok. 127,5 tys. pasażerów.

fot. Koleje Mazowieckie

W sezonie letnim 2019 r. z połączeń pociągiem Słonecznym skorzystało ok. 127,5 tys. pasażerów.

fot. Koleje Mazowieckie

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, w tym roku w wakacje ponownie na tory wyjedzie pociąg "Słoneczny" z Warszawy do Ustki przez Trójmiasto. Skład będzie wyposażony w piętrowe wagony z klimatyzacją. Pierwszy kurs zaplanowano 25 czerwca.Pociąg "Słoneczny" uruchamiany przez Koleje Mazowieckie cieszył się bardzo dużą popularnością przed 2020 r., kiedy jego kursowanie zostało zawieszone w związku z obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa.

Jeżeli w tym roku nie zostaną wprowadzone żadne nowe restrykcje sanitarne, pierwszy kurs zostanie wykonany 25 czerwca. Połączenie będzie funkcjonować przez całe wakacje, zaś w weekendy i święta planowane jest wzmocnienie kursów dodatkowym pociągiem "Słoneczny Bis".

Podróż na odcinku Trójmiasto-Warszawa zajmie ok. trzech godzin, zaś przejazd całej trasy ze stolicy do Ustki ok. 5,5 godziny.

Wyszukiwarka połączeń kolejowych PKP


Nowoczesne wagony piętrowe z klimatyzacjąNa trasę skierowane zostaną składy rozwijające prędkość do 160 km/h, z wagonami piętrowymi wyposażonymi w klimatyzację oraz dostosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Nadal planowane jest podtrzymanie zasad funkcjonowania połączenia z poprzednich lat tj. wyjazd ze stolicy w godzinach porannych i przyjazd do Trójmiasta przed południem. W przeciwną stronę odjazd z Trójmiasta będzie odbywał się po południu, zaś przyjazd do Warszawy w godzinach wieczornych.

Stacje pośrednie, ceny biletów jeszcze nieznaneOprócz stacji w Trójmieście, Ustce i Warszawie, "Słoneczny" będzie zatrzymywał się w: Legionowie, Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku, Ciechanowie, Mławie, Działdowie, Iławie, Prabutach, Malborku, Tczewie, Wejherowie, Lęborku i Słupsku.

Cennik biletów na bieżący rok nie został jeszcze opublikowany. W 2019 r. za bilet normalny z Warszawy do Trójmiasta było trzeba zapłacić 45 zł, zaś ze stolicy do Ustki 60 zł.

Najwygodniejszy środek transportu na letni wypoczynek to:
46%

pociąg

30%

samochód lub motocykl

0%

autokar

17%

samolot

7%

rower

zakończona

łącznie głosów: 1894

Opinie wybrane


wszystkie opinie (129)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.