stat

Pijana urzędniczka spowodowała stłuczkę i poszła do pracy

11 października 2019, 10:30
Szymon Zięba
Najnowszy artukuł na ten temat

Piesi z pierwszeństwem gdy wchodzą na przejście. Jest projekt zmian przepisów

Niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie miała urzędniczka, która w czwartek rano spowodowała stłuczkę przy ul. Toruńskiej w Gdańsku, a następnie poszła do pracy. Policjanci wyprowadzili ją z urzędu.O tym, że kobietę w czwartek przed południem wyprowadzono z Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku w asyście policji, poinformowali nas czytelnicy. Ustaliliśmy, że kobieta uszkodziła dwa samochody jadąc do pracy.

Potem zaparkowała przed urzędem i poszła wykonywać swoje obowiązki. Po pewnym czasie w biurze pojawili się policjanci, którzy wyprowadzili kobietę.

Przebieg incydentu potwierdził nam Michał Piotrowski, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego.

- Potwierdzam, że wczoraj w godzinach porannych, policjanci zatrzymali pracownicę Urzędu Marszałkowskiego - mówi Michał Piotrowski. - Zatrzymanie nie było jednak związane z wykonywanymi przez nią obowiązkami służbowymi - podkreśla.
W sprawie skontaktowaliśmy się także z gdańskimi policjantami. Funkcjonariusze informują, że wczoraj, o godzinie 10:30, odebrali zgłoszenie o kolizji, do której doszło przy ul. Toruńskiej.

- Mundurowi pojechali na miejsce i ustalili, że kierująca skodą podczas parkowania uszkodziła dwa inne samochody i uciekła z miejsca kolizji. Funkcjonariusze szybko ustalili gdzie kobieta uciekła, pojechali tam i zbadali ją alkomatem. Wynik badania to prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie - mówi Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
49-latka została zatrzymana, noc spędziła w policyjnym areszcie. Dziś najprawdopodobniej usłyszy zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.
Czy zdarzyło ci się przyjść do pracy pod wpływem alkoholu?
50%

nie, nigdy mi się to nie zdarzyło

30%

byłem zmęczony i na kacu, ale pod wpływem raczej nie

4%

raz mi się zdarzyło

16%

może nie regularnie, ale parę razy pracowałem w takim stanie

zakończona

łącznie głosów: 3659