stat

Pijany 15-latek za kierownicą volkswagena

19 czerwca 2017, 12:30
piw

W niedzielę późnym wieczorem policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli jadącego z pękniętą oponą volkswagena polo. Okazało się, że za kierownicą auta siedział 15-letni i kompletnie pijany chłopak. Miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.Policjanci interweniowali, bo po godz. 22 dotarło do nich zgłoszenie, z którego wynikało, że ul. Baczyńskiego zobacz na mapie Gdańska jedzie volkswagen polo z pękniętą oponą. Policjanci pojechali na miejsce i zauważyli wspomniany samochód, którego kierowca nieporadnie próbował wykonać właśnie manewr cofania.

Policjanci zatrzymali samochód do kontroli - kiedy zobaczyli, kto siedzi za kierownicą, nie mogli uwierzyć własnym oczom. Autem kierował kompletnie pijany 15-letni chłopak.

- Na miejsce został wezwany ojciec chłopaka, w obecności którego przeprowadzono badanie stanu trzeźwości. Okazało się, że młody gdańszczanin wsiadał za kierownice volkswagena mając w wydychanym powietrzu prawie dwa promile alkoholu. Funkcjonariusze ustalają teraz, kto udostępnił mu samochód oraz alkohol - mówi Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Warto tu zaznaczyć, że samo użyczenie samochodu osobie nieletniej zagrożone jest grzywną do 5 tys. zł, z kolei udostępnienie takiej osobie alkoholu to już nie wykroczenie, a przestępstwo. O dalszym losie 15-latka zadecyduje sąd rodziny.

piw