Pijany jechał 148 km/h w tunelu pod Martwą Wisłą

23 października 2020, 13:00
piw
Najnowszy artukuł na ten temat

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

W czwartek policjanci z gdańskiej drogówki zatrzymali siedmiu kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Rekordzista pędził tunelem pod Martwą WisłąMapka 148 km/h, a do tego był pijany. Poza tym zatrzymano także kierowcę, który - mimo zakazu sądowego - wsiadł za kierownicę i spowodował kolizję.Pijanego 29-latka zatrzymano przed godz. 18. Wtedy to policjanci zauważyli peugeota, który w tunelu pod Martwą Wisłą jechał z prędkością 148 km/h. Auto zatrzymano do kontroli.

- W trakcie interwencji funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny woń alkoholu, a badanie wykazało, że miał w organizmie prawie promil alkoholu. Kierowca został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu. Policjanci zatrzymali też prawo jazdy 29-latka - mówi Magdalena Ciska z gdańskiej drogówki.
W czwartek prawo jazdy zatrzymano także sześciu innym kierowcom, którzy przekroczyli w Gdańsku dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

W ręce policjantów wpadł także 30-latek, który wsiadł za kierownicę mimo obowiązującego go sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Pirat drogowy w zasadzie sam wystawił się stróżom prawa. Jechał zbyt szybko ul. KlinicznąMapka, stracił panowanie nad autem i kierowany przez niego citroen uderzył w bariery energochłonne. Po chwili na miejscu była już drogówka.

- Podczas sprawdzania danych sprawcy zdarzenia okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązywał go do stycznia 2021 roku. Za spowodowanie zdarzenia drogowego 30-latek został ukarany mandatem karnym, po czym został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu w związku z popełnionym przestępstwem złamania zakazu sądowego - tłumaczy Ciska.
Zdarza ci się przekraczać dozwoloną prędkość?
22%

tak, dość często, i bywa, że znacznie

52%

tak, ale o 10-20 km/h

26%

sporadycznie, jeżdżę zgodnie z przepisami

zakończona

łącznie głosów: 1919

piw